10 tipů, jak rychle vypracovat závěrečnou práci na VŠ

Jste právě ve fázi, kdy po dlouhých odkladech musíte vaší závěrečnou práci napsat velmi rychle a nestíháte? Podívejte se na následující tipy! 

1. Ždímejte zdroje

Využijte všechny dostupné zdroje. Zajděte si do knihovny, prohledejte internet i odbornou literaturu. Čím víc zdrojů dáte na začátku práce dohromady, tím půjde vše rychleji. 

2. Dodržujte osnovu

Osnovu dodržujte pečlivě. Její nedodržení je považováno za nedostatek, ale také zabere více času, pokud se jí držet nebudete. 

3. Citujte, citujte, citujte…

Citace jsou základ úspěchu, jen si radši zkontrolujte směrnice dané vaší fakultou a poté už využívejte citace naplno.

4. Dublování a synonyma

Když potřebujete rychle nahnat text, používejte všechny možná synonyma a dublujte slova kde to jde. Čeština naštěstí nabízí nespočet možností, jak text nadstavit. 

5. Pomoc s vypracováním 

Pokud opravdu nestíháte, nebojte se využít možnosti vypracování závěrečné práce. Ať už bakalářské, seminární, nebo vypracování diplomové práce na zakázku.

6. Rozveďte to…

Samozřejmě by to nemělo na první pohled bít do očí, ale s mírou můžete i jednodušší myslenky rozvést na delší odstavce. Pokud nestíháte, bude to vlastně nutností.

7. Nešetřete přílohami

Grafy, obrázky, tabulky. To vše vám pomůže nadstavit závěrečnou práci a to vše bude nutností, abyste dosáhli požadovaného rozsahu v co nejkratším čase. 

8. Košaté věty

Využívejte košatých formulací a každou větu natáhněte, co to jen půjde. Využijte fantazii a pište, pište, pište.

9. Dobře zálohujte

Na pravidelné zálohy nezapomínejte. Asi to poslední co potřebujete je přijít o to málo, co zatím máte. Nespoléhejte jen na jedno úložiště. Ukládejte každý postup při vypracování závěrečné práce. 

10. Soustřeďte se

Neotálejte, odhlaste z Facebooku a Instagramu, vypněte telefon a prostě začněte!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *