8 tipů jak zabavit dítě při nemoci 

Každý rodič to zná. První dny, kdy je dítěti opravdu špatně, jsou o strach, pak se ale dítěti trochu uleví a je to zase o nervy. Jak jen udržet dítě v klidu, aby se co nejdříve uzdravilo? 

Nová hra

Kupte novou hru. Nemusí to být drahá desková hra. Kupte třeba pexeso. Zábava je i jeho vystřihování, to navíc lze dělat i z postele.

Pohádka

Žádný rodič příliš neschvaluje, aby dítě sledovalo seriály a pohádky od rána do večera. Během nemoci ale buďte trochu tolerantnější. Samozřejmě ne celý den, to by ani nevedlo k uzdravení, ale pohádku navíc oproti běžnému dni určitě povolte.

Tvoření

V posteli lze vytvářet cokoli. Nutné je jen vymyslet podložku. Jednou z možností je koupě pevné podložky. Nebo obětujte vál na pečení. Ten je velký skoro jako stůl a lze se na něm kreslit a vyrábět nejrůznější věci.

A co vůbec tvořit? 

Namalujte s dítětem vlastní omalovánky. Nebo vytiskněte nové z internetu. Dítě bude rádo za nové neokoukané obrázky.

Vyrábějte postavičky z domácích zdrojů. Určitě se doma najde nějaká ta rolička od toaletního papíru, papírový tácek. Popusťte uzdu fantazii.

Navlékejte korálky. Tato činnost baví jak kluky, tak holky. Větší děti se mohou pustit do výroby sofistikovanějších šperků nebo třeba do háčkování.

Puzzle

Puzzle baví děti od dvou let. Při nemoci vytáhněte to, které dítě ještě neskládalo nebo které již dávno odložilo hluboko do skříně. Alespoň na chvíli bude zase jako nové.

Podívejte se na fotky

Děti se rády dívají na rodinné fotografie. Mají také rády, když jim u jejich prohlížení vyprávíme historky. Navíc prohlížení fotografií pomůže dítěti upevnit vztahy a ujistit se kdo je kdo i z širšího okolí.

Staré noviny a časopisy 

Dejte dítěti přečtené noviny, katalogy či časopisy a dál to už nechte na jejich kreativitě. Ať si do nich čmárají, „vyluští” křížovku nebo si vystřihnou obrázky. Bude je to bavit.

Hrajte si spolu 

Vybavte si hry, které jste jako děti hrávali vy. Co takhle naučit dítě hrát staré dobré piškvorky, jméno město nebo třeba lodě? Půlhodinka uběhne jako voda.

Společné vaření

Tato činnost je samozřejmě spíše pro děti, které již nemusí ležet. Děti rády pomáhají v kuchyni. Co kdybyste si upekli perníčky, nebo třeba linecké cukroví? (Co na tom, že zrovna nejsou Vánoce.)

Jak bavíte nemocné dítě vy?

Sandra Špačková
foto: pexels.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *