Český výrobce organické kosmetiky Havlíkova apotéka daroval 4 milióny korun na výstavbu nového útulku pro psy v Hodoníně

Psí útulek v jihomoravském Hodoníně, který byl v loňském červnu smeten tornádem, bude znovu vystavěn. Česká firma Havlíkova apotéka se rozhodla darovat 4 milióny korun, a tím významně přispět na stavbu nového moderního areálu pro psy.

Původní útulek fungoval 15 let a za tu dobu se postaral o tisíce opuštěných pejsků, které postupně umísťoval do rukou nových majitelů. Cílem Zoologické zahrady v Hodoníně, která je provozovatelem psího útulku, je zajistit výstavbu co nejdříve. Jedná se totiž o spádové místo tohoto regionu a rychlost realizace nového objektu hraje významnou roli. I z tohoto důvodu si projekt Havlíkovu apotéku získal a považuje ho za svou klíčovou CSR aktivitu (Corporate Social Responsibility – Společenská odpovědnost firem pozn. redakce). 

„Udržitelnost je pro nás klíčová. To, co z přírody získáváme jí také vracíme zpět. Místo klasických obalů používáme obaly z recyklovatelného papíru a hliníkové tuby, které jsou 100% recyklovatelné. Tuby můžete po použití vracet zpět do prodejny,“ vysvětluje JUDr. David Novotný, prokurista společnosti.

„Psi jsou nám velmi blízcí. Je nám líto každého opuštěného zvířete. Útulek v Hodoníně jsme navštívili na konci léta a rozhodnutí o daru na výstavbu nového areálu padlo na podzim. S rozhodnutím jsme neotáleli, psí útulek je pro tamní region velmi důležitý. Má totiž mimořádně vysokou spádovost. Těšíme se, že dáme domov všem psům z okolí, kteří ho potřebuji,“ říká David Novotný.

Celý projekt výstavby útulku byl již zahájen. Zahrnuje 30 nových zastřešených kotců, dostatečný výběh i zázemí pro administrativu, ošetřovnu a sklad krmiva i dalších nezbytností potřebných pro chod útulku. V plánu je i obnova venčení psů, o které se vždy starali dobrovolníci a milovníci zvířat, kteří si pejsky domů z nejrůznějších důvodů pořídit nemohou. 

Další informace o Havlíkově apotéce, přehled kosmetických produktů, firemních aktivit, či třeba herbář bylinek jednoduše najdete na www.havlikovaapoteka.cz či www.apoteka.cz.

 

-ks-

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *