Čím pohostit nečekanou návštěvu?

Záleží vám na tom, aby u vás byli všichni spokojení? Chcete být dobrou hostitelkou stůj co stůj, tedy i když vám návštěva volá, že jsou za dvacet minut u vás? Co se dá stihnout za dvacet minut? Odklidit povalující se nepořádek, umýt nádobí, umyvadlo, dát k němu čistý ručník, vyvětrat a hlavně připravit něco rychlého na zub.

Co mít vždycky doma pro případ nečekané návštěvy:

– olivy, ořechy, slané křupání, sušené ovoce
– čerstvou zeleninu a ovoce
– bílý jogurt nebo kysanou smetanu
– kávu, láhev vína 
– pár druhů sýra nebo kvalitní uzeniny
– bagety na dopečení nebo toustový chléb

Pokud máte čerstvou zeleninu a suroviny na dip, máte vyhráno. Na dobrý dip vám postačí například jeden bílý jogurt nebo zakysaná smetana, sůl, pepř, chilli, dva stroužky česneku. Nebo smíchejte jogurt nebo zakysku se lžící hořčice a medu, to můžete oživit pažitkou. K podobným dipům stačí nakrájet zeleninu – řapíkatý celer, okurku, mrkev, papriku, rajčata. A máte vystaráno. 

Mrkněte i do mrazáku, třeba tam objevíte klobásy. Ty uvařte a po vychladnutí nakrájejte na tenko a položte na kolečka rohlíku potřených hořčicí. Když vylovíte i nakládané okurky, máte vynikající jednohubky. 

Pokud chcete něco sladkého extra rychle, nabízí se vyšlehat tvaroh s cukrem a dát vychladit do misky s nakrájeným ovocem. 

Když najdete sýry, ořechy (vlašáky, mandle), šunku, salámy, bude to perfektní. Když si pohrajete s prezentací, budete za hvězdu. Pro tyto případy se hodí pečivo k rozpečení, to můžete nakrájet na menší kousky a nechat ho hosty namáčet do olivového oleje.  

Nebo připravte bruschettu, za deset minut máte na stole vynikající záležitost. Tady je návod…

6 středně velkých rajčat
2 stroužky česneku
hrst bazalky
asi 100 ml olivového oleje
sůl, pepř

Rajčata nakrájejte, očistěte od semínek a promíchejte s olivovým olejem, česnekem natrhanými lístky bazalky a dochuťte solí a pepřem. Podávejte s opečeným pečivem.

Čím hostíte nečekané návštěvy vy?

Veronika Effenbergerová
foto: foodiesfeed.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *