Co darovat blízkým pod stromeček v době koronaviru? 

Blíží se Vánoce a k nim neodmyslitelně patří dárky. Ať je doba jakákoli, alespoň nějaká ta malá pozornost pod stromečkem by být měla. Je nejvyšší čas se zamyslet, komu co darujeme a kde to pořídíme. Před Vánoci bývá v obchodech každoročně plno a nejinak tomu bude letos. Naopak letos lze očekávat, že to v obchodech bude o něco náročnější. Naštěstí je tu možnost nakupovat dárky online. Otázkou ale zůstává, co a komu dát?

Ve Francii proběhla kampaň, aby lidé nenakupovali na Amazonu a raději podpořili místní obchody. Cílem je podpořit místní obchodníky. Zajímavá myšlenka, nemyslíte? Porozhlédli jsme se po nabídkách a vybrali tipy pro celou rodinu. Vše pochází z České republiky a vše pořídíte z domova.

Líbí se Vám představa ryze českých Vánoc? Inspirujte se…

Pro muže

Hlavně klid a nohy v teple říká se. Jako vhodný dárek se tak jeví ponožky, a ne jen tak ledajaké. Členství v Klubu Pánů z Ponožkovic udělá radost pod vánočním stromkem a pak ještě několikrát do roka.

Váš vyvolený totiž bude každý měsíc objevovat v poštovní schránce překvapení v podobě pestrobarevného, vždy unikátního ponožkového páru, který už se nikdy nebude opakovat. Jeho vzhled je do poslední chvíle přísně tajen, takže ani vy nebudete mít tušení, jaká kreace daný měsíc v poštovní schránce přistane. Objednávejte na www.ponozkovice.cz.

Pro ženy

Ženy o sebe rády pečují za každé doby. Kosmetika tak bude vždy zaručenou volbou. Organické produkty, které vyvíjí a vyrábí česká značka Organická Apotéka, jsou výsledkem dokonalé souhry kvalitních surovin, moderní vědy a účinků léčivých bylin.

Apotéka připravila výběr vánočních balíčků, kterým prostě nelze odolat. Výběr deseti nejoblíbenějších pleťových krémových, gelových a jílových masek potěší každou ženu. Více na www.havlikovaaapoteka.cz.

Pro děti  

Děti milují hry všeho druhu. I když čím dál více tíhnou k videohrám, zkuste jim o letošních Vánocích ukázat i krásu deskových her. Stolní hry už dnes zdaleka nejsou jen Člověče nezlob se či Dostihy a sázky a dokáží zabavit celou rodinu na dlouhé hodiny. V nabídce deskoher jsou dnes obsažena všechna témata, ve všech možných podobách a čeští autoři deskových her rozhodně nezaostávají za těmi světovými. Například Vlaadu Chvátila a jeho Krycí jména zná celý svět. Přesto nezahálí a vydává další hry, třeba taková Pictomania nadchne všechny děti, které rády kreslí.

Pokud deskovky s dětmi hráváte, zaujmout by mohla strategická hra Petra Chvala Verona. Více her českých autorů a jejich her najdete na webu České deskoherní společnosti.

Pro prarodiče

Prarodiče jsou rizikovou skupinou a je potřeba je chránit. Návštěva lékárny je dnes docela drahý špás, a pomůcky a potravinové doplňky uvítá i zdravý jedinec. Pořiďte prarodičům respirátory od českého výrobce. Jedním z takových je například Good mask. Za příznivý peníz podpoříte český projekt a zajistíte svým blízkým potřebnou ochranu.

Zapomínat bychom neměli ani na doplňky. I zde zůstaňte při výběru v ČR a vyberte u českých firem (Energy, Dědek kořenář aj.).

Univerzální dárky pro celou rodinu

Vstupenky do Muzea her

Zajděte se s celou rodinou pobavit do unikátního interaktivního Muzea her Cibien’s Corner v pražských Holešovicích. Z nařízení vlády bylo Muzeum her nuceno uzavřít a aby mohli otevřít hledají pomoc u veřejnosti. V muzeu se nachází přes 150 her na více než 100 herních zařízeních. Některá z nich jsou dnes již unikátní a jinde ve světě je takto přístupné nenaleznete. To vše si můžete nejen prohlédnout, ale dotknout se, vyzkoušet si a pořádně si zapařit, ať už sami, či s rodinou nebo přáteli – většina zařízení je určena pro dva až čtyři hráče!

Muzeum her je možné podpořit na Startovači. Vybrat lze z několika odměn v podobě vstupenek, muzejnické sady a mnoha dalších.

Kniha českého autora

Knihy jsou vděčným dárkem a dokáží potěšit každého. Čeští autoři mnohdy postrádají podobné promo jako u známí zahraniční autoři, a to je nesmírná škoda. Rozhodně totiž mají co nabídnout. Naše pozornost tentokrát padla na mladého autora Tomáše Sekerku a jeho sci-fi román Nájezdník z Pustiny. 

„Clona. Kdysi přikryla nebe a nastala Doba temna, která změnila Zemi k nepoznání. Tam, kde kdysi tekly řeky, zbyla jen vyschlá koryta. Kde bujela civilizace, zůstala města duchů. Lidi se chovali hůř než divá zvěř.”

Kniha nabízí dobrodružství plné boje o přežití, futuristických scén, kvantových počítačových technologií a vojenské akce čtenáře vezme útokem a jen tak nepustí. Dostupná je v tišené i elektronické verzi. Pořídit ji můžete přímo u nakladatele: www.fantomprint.cz.

Tip: Hledáte-li více inspirace, projděte české crownfoudingové weby. Je to nepřeberná studnice nápadů…

 

-komerční sdělení-

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *