Comic-Con Prague 2022 startuje již za měsíc!

Komiksy, hry, cosplay, fotogramiády, zkrátka zábava pro celou rodinu Vás čeká ve dnech 22. – 24. dubna v pražském O2 universu na Comic-con Praha 2022.

Třetí ročník festivalu Comic-Con Prague by si rozhodně neměl nechat ujít žádný fanoušek popkultury. Návštěvníci budou mít jedinečnou možnost potkat v ČR velké množství herců, komiksových výtvarníků a dalších umělců na jednom místě. Pořadatelé jim slibují, že i tento ročník bude nabitý hvězdnými hosty, jejichž tváře velmi dobře znají z různých kultovních snímků. „Nově můžeme potvrdit účast Hatie Hayridge a Tonyho Amendoly. Do Prahy se rovněž chystají Christopher Lambert, Julian Glover, Cara Buono nebo Sam Witwer,“ říká za pořadatele Pavel Renčín, marketingový ředitel společnosti ActiveRadio.

Britská herečka Hattie Hayridge je známá především díky roli centrálního počítače Hollyho v kultovním seriálu Červený trpaslík. V ní se střídala s Normanem Lovettem, který zavítal na Comic- Con Prague v minulém roce. Hattie Hayridge vystupuje rovněž v různých stand-up komediálníchshow, jako např. Perry And Croft: The Sitcoms, Lenny Goes To Town nebo Alter Ego. Americký herec Tony Amendola je známý především seriálovými rolemi Jaffského mistra Bra’takv v Hvězdné bráně, Edouarda Kagameho v Continuum a ikonického Geppetta v Bylo, nebylo. Objevil se také ve filmech Zorro: Tajemná tvář a Kokain a v seriálech Dexter, Akta X nebo Čarodějky. Americký umělec a tvůrce kultovní Vrány James O’Barr po téměř deseti letech opět zavítá do ČR. Na festival dorazí spoluautor románu Duna, americký spisovatel Kevin J. Anderson. Napsal také předlohy pro Star Wars, StarCraft, Titan A.E. nebo Akta X.

Comic-Con Prague se od řady jiných Comic-Conů odlišuje bohatým fanouškovským programem. Vychází z tradice Festivalu fantazie a PragoFFestu a hned od první úvahy o CCP autoři počítali se spoluprací s fanouškovskými skupinami, které program sestavují. I letos se můžete těšit na pestrou fanouškovskou zábavu v 11 sálech, na všechny programové linie z loňska. Třetí den program obohatí BookLine, která se věnuje fantastické literatuře.

Novinky a aktuality o akci můžete sledovat na webu, Facebooku i Instagramu, kam budou postupně přidávány nové, podrobnější informace.

-VE-
foto: unsplash

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *