Jak levně zútulnit byt?

Zútulnit byt není těžké a nemusí být ani drahé. Stačí popustit uzdu kreativitě a pracovat s dostupným materiálem. 

Co takhle žebřík?

Němý sluha nebývá v domácnostech zrovna tím nejhezčím kusem nábytku. Co takhle ho nahradit za žebřík? Samozřejmě žebrík se v bytě jen těžko hledá. Poptejte se u rodiny či známých na vesnici. Uvidíte, jak rychle objevíte starý k původnímu účelu už nepoužitelný žebřík. Pak už ho je stačí ošmirglovat, natřít a postavit ke zdi. Rázem máte němého sluhu, na kterého můžete odkládat župan, kalhoty i ručníky či třeba věšet košile.

Místo rámečků kus špagátu

Vybrat rámečky nemusí být jednoduché, je těžké vybrat takové, aby se do bytu hodily i za pár let, když se rozhodneme pro jeho ráznou proměnu. U rámečků je navíc potřeba tlouct a přece jen je to spíše práce pro chlapy. Kam ale tedy pověsit fotky a obrázky? No přece na šňůru. Stačí použít třeba prádelní šňůru či jakékoli lanko a to zakotvit někam ke zdi. Použijete-li chytrou lepící gumu, nemusíte ani sahat pro hřebíky. No pak už stačí jen prádelní kolíčky a jde se věšet.

Neutrácejte za nové květináče

Co se starými hrnky nebo naprasklými konvicemi po babičce? Dejte jim ještě další šanci na přežití a povyšte je na květináče. Do malých hrníčků zasaďte kaktusy, do větších konvic můžete zasadit třeba vřes. Nebojte se kombinovat nejrůznější materiály jako je keramika a kov. Právě nesoulad barev a designů nádob dokáže na okně nebo na terase vykouzlit malebnou atmosféru.

Knihy místo stolku

Máte doma staré knihy, ale číst už je nebudete? Nechcete je vyhodit? Recyklujte je. Nastavte je na sebe, aby byly pevné a mohou vám posloužit jako noční stolek nebo třeba jako stojan na květináče. Knihy můžete zabalit například do novinového papíru a nebudou působit tak nesourodě.  Nebo je zabalte do dárkového papíru podle barev, které se do daného pokoje hodí. Takto použité knihy umí navodit velmi útulnou a intelektuální náladu.

A jak doma kouzlíte vy?

Martina Mlsná
foto: pexels.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *