Jak oživit domácnost barvou roku?

Každý rok vybírají odborníci z Pantone Color Institutu barvu roku. Tato barva pak po celý rok dominuje v mnoha odvětvích – móda, design, interiéry apod. 

Modrá je (nejen) letos dobrá

Pro rok 2020 se stala barvou roku tmavě modrá. Tmavá modrá je úžasně kombinovatelná barva. Výborně si rozumí s bílou, šedou, červenou, fialovou. Na tu vašemu oku lahodící barevnou kombinaci ale jistě přijdete sama.

Jak šikovně dostat tmavě modrou barvu do interiéru?

Poradíme vám pár tipů, jak v domácnosti doplnit tuto barvu, abyste šla s dobou a přitom Vás to příliš nestálo. 

Modrá na stěnách?

Tmavě modrá barva se příliš nehodí na zdi. Pokud by se s ní manipulovalo nešikovně, prostor by opticky změšila a bylo by otížné ji vhodně zkombinovat s nábytkem. Pokud byste přece jen ráda modrou na zdi viděla, doporučujeme vybrat v místnosti jen jednu zeď, například za televizí, komodou nebo za čelem postele. Pokud by se vám zdálo, že je taková stěna příliš tmavá, můžete ji oživit zdrcadlem či svělými obrázky s decentním motivem. 

Modré doplňky odvedou skvělou práci

Modrou lze ale do domácnosti dostat i jinam než jen na zeď. Obývacímu pokoji ve světlých tónech může vévodit modrá pohovka.

Tip: Nejste-li si jistá, zda se vám bude modrá ve vašem bytě líbit, zkuste do místnosti dát jen jeden modrý prvek a uvidíte, zde je vám barva příjemná.

Modrý přehoz přes postel v kombinaci s modrým polštářem a s obrázkem v modrém rámečku vaši ložnici krásně sjednotí. 

Do kuchyně či jídelny můžete pořídit modré prostírání či nádobí s modrotiskem. Je nadčasové a velmi oblíbené napříč generacemi. 

Do obývacího pokoje můžete zakoupit modrou vázu, svíčku nebo pléd. V létě pak budou svěže vypadat polštářky s námořniockými proužky. Nebojte se vyhrát si. Proč neoživit stěnu pracovny nebo chodby koláži s modrým podkresem? Nebo co takhle na stěnu pověsit modrý klobouk? Fantazii se meze nekladaou, hlavní se cítit příjemně. 

Jak zakomponujete barvu roku do vašeho interiéru vy? 

Sandra Špačková
foto: ikea

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *