Jak sjednotit pigment pleti jinak než citronem či chemickým peelingem?

Barevně sjednocenou pleť chce mít snad každá žena. Je-li i Vaším cílem dokonalá pleť bez flíčků, pigmentových skvrn či tmavých kruhů pod očima, a to i bez make-upu, bude potřeba vyzrát na pigmentaci. 

Pigmentace jako taková trápí mnoho žen. Potýkají se s ní jak blondýnky a zrzky se světlou pletí, tak i dobře opalující se brunetky, které příroda obdařila vyšším množstvím podkožního barviva. Nesouměrná tvorba pigmentu je často způsobena přibývajícím věkem a řešíme ji především na obličeji, dekoltu a rukou. Primárně po zimě, kdy po opálení už není ani stopa. Na vině je hlavně slunce, které spustí tzv. hyperpigmentaci zejména na místech, kde byla kůže někdy poraněná jizvičkou či akné. Další příčinou pigmentových map jsou hormony a užívání antikoncepčních pilulek, ale také návštěvy solárií.

Jak vyzrát na pigment

Naše babičky používaly na vybělení pleti citron, nejmodernější postupy a věda radí chemický peeling. Je však i něco mezi tím? „Existuje celá řada přípravků, které umí citelně mírnit hyperpigmentaci a sjednocovat tak barvu naší pleti,“ říká Vivienne Nagy, jednatelka české kosmetické značky Havlíkova apotéka, která vyvinula kompletní petrželovou řadu s názvem Krásná zahradnice. „Jde o produkty té nejvyšší organické kvality zaměřující se na projasnění a sjednocené tónu pleti a korekci pigmentových skvrn. Řada obsahuje vysoký podíl aktivní látky EPS White. Jedná se o výtažek z mořských řas s významným anti-aging efektem. Díky silnému antioxidačnímu účinku napomáhá rozjasnění a prozáření pokožky. Také snižuje tvorbu melaninu vyvolanou UV zářením, a to až o 81 %,“ vysvětluje. Mezi další důležité aktivní látky patří samozřejmě petrželový olej, dále CityGuard, Pentavitin®, skvalen, výtažky z kopřivy, vitamín E a další organické oleje.

Proč milovat petržel?

Nejen, že je petržel super potravina, ale také vysoce efektivně působí na celkový zdravotní stav pokožky. Věděli jste, že obsahuje 3x více vitamínu C než pomeranč? Céčko je pro naši pleť unikátní. Rozjasňuje i zjemňuje zároveň, sjednocuje tón pleti a podporuje tvorbu kolagenu. Petržel je plná flavonoidů chránící naši pleť před okolními vlivy, antioxidantů, kyseliny listové a taktéž vitamínů K a E. „Petržel má zázračné regenerační účinky, snižuje zarudnutí a podráždění pokožky, působí proti vzniku vrásek a pigmentových skvrn, rozjasňuje a hloubkově hydratuje pleť. Již při krátkém používání zaznamenáte na své pleti velký rozdíl. Bude jasnější, šťavnatější a celkově krásně sjednocená,“ vysvětluje Vivienne.

Sáhněte po bělícím séru 

Nebojte se toho názvu. Vaše pokožka určitě nebude bílá. Bude sjednocená. Už jste někdy slyšeli o aktivní látce s názvem Synerlight™ 2? Jde o účinnou složku proti stárnutí, má hydratační a bělící vlastnosti. Klíčové je, že má zesvětlující účinek a zabraňuje vzniku nových pigmentových skvrn. Sjednocuje barvu pleti a má mírné tonizační účinky. Má schopnost zpomalit syntézu melaninu, díky čemuž eliminuje tvorbu nových pigmentových skvrn a sjednocuje tón pleti. Na této látce stojí bělicí sérum s jerlínem a extraktem z kiwi od Havlíkovy apotéky.

A kdy po něm sáhnout? V organické kvalitě je navrženo zejména pro pleť trpící zašedlým a mdlým tónem, nedostatkem hydratace, nadměrnou pigmentací a tvorbou pigmentových skvrn, pih a tmavých kruhů pod očima. Má pozitivní účinky i při některých typech zarudnutí obličeje. Zanechá pleť hydratovanou, rozjasněnou a pružnou. Je určeno pro denní i noční péči. 

 

-komerční sdělení-

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *