Jak učesat drdol 

Každá to známe. Ne vždy máme náladu na rozpuštěné vlasy a pak vyvstává otázka, co teda s nimi? Nejsnažší je dát si je do culíku, ale ani to nemusí být ono. Mnohem efektněji vypadá drdol. A trendem poslední doby je jednoznačně ležérní drdol aneb messy bun. 

Výhod má nespočet, vlasy nikde nelechtají, sluší všem, když se nepovede, nikdo to nepozná a navíc je hotový raz dva. 

Možností jak na něj je bezpočet, pokud vás nebaví zkoušet si nejrůznější fígle a upevnění, zadejte do vyhledávání na youtube messy bun tutorial, vyberte ten, který se vám líbí nejvíc a máte to. Nebo to zkuste podle našeho návodu. 

Jak učesat nedbalý drdol? 

V podstatě je jedno, jak nedbalý drdol načešete, aby ale vypadal moderně a ne uťáple, měl by být nadýchaný. Toho lze docílit tím, že vlasy v předklonu prohrábnete a přestříknete lakem na vlasy. Pak je dobré vlasy rozdělit na části a na pěšinky vetřít objemový sprej nebo pudr. Vlasy také můžete natupírovat. Aby vám zaručeně držel objem, drdol sčesejte ještě v předklonu. Pak už stačí jen vlasy zatočit, buďto kolem prstu anebo kolem takzvaného donutu. Ten koupíte běžně v dogeriích ale i v doplňkovém sortimentu fashion značek jako Zara, H&M, F&F apod. Na závěr stačí vlasy okolo hlavy povolit a nebojte se vytáhnout i pár pramínků, to účesu dodá na ležérnosti. 

Kam v něm? 

I když se to podle názvu nezdá, s rozcuchaným drdolem klidně můžete jak na pracovní schůzku, tak na víno s kamarádkou či do kina. Pokud si na ležérním drodolu dáte opravdu záležet, aby vypadal perfektně a spuštěné pramínky třeba natočíte, v klidu s tím můžete vyrazit i na raut či do divadla. Účes nezapomeňte podtrhnout vhodným líčením. Na večerní událost zvolte výraznější líčení nebo alespoň výraznější odstín rtěnky, přes den se držte raději stylu nude. 

Nosíte drdoly? Jaký typ preferujete vy?

Sandra Špačková
foto: pexels.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *