Jak vybrat a nanášet pleťovou masku?

Pleťová maska čistí, vyhlazuje, rozjasňuje a dodává pleti hydrataci a výživné látky. 

Víte, jakou si vybrat a jak ji správně nanášet? 

Na každou pleť jinou masku

Pokud se vás trápí vysušená pleť a máte pocit, jako by se vám stahovala, určitě vybírejte mezi těmi maskami hydratačními.

Na vrásky jsou vhodné masky regenerační či přímo protivráskové.

Na aknózní pleť či na pleť posetou černými tečkami zvolte masku čistící.

Jak často nanášet?

Pleťové masky nanášejte pravidelně, ideálně jednou nebo ještě lépe dvakrát týdně. Pokud máte pocit, že na to nemáte čas, najděte si ho. Masku si můžete aplikovat a pak jít chystat jídlo na druhý den do práce. Nebo si masku naneste během žehlení. Nejlepší je ale udělat si čas sama pro sebe a půl hodiny se věnovat jen sama sobě. Opravdu nenajdete dvě půlhodinky týdně? Co takhle si nanést masku, si vzít oblíbený časopis, uvařit si čaj či kávu a natáhnout se? Nejen, že je to velice příjemné, vaše pleť se vám brzy odvědčí.

Jak správně aplikovat?

Aby maska dobře fungovala, nezapomeňte se před nanesením dokonale odlíčit a pleť vyčistit. V opačném, případě se výživné látky nedostanou do míst, kam je potřeba. Ideální je masku nanášet po koupeli či po sprchování. Teplá voda totiž rozšiřuje póry a maska se tak dostane přesně tam, kam má.

Byť některé masky nejsou zorvna levné, nešetřete na množství. Nutné je nanášet ji v bohaté vrstvě. Pozor! Maska nepatří jen na obličej, nezapomeňte také nanést ji na krk a dekolt.

Pleťová maska se nanáší od středu obličeje do stran. Prsty ji pomalu roztírejte a jemně vmasírovávejte. K aplikaci můžete použít ale i kartáček či houbičku. Masku nenanášejte na víčka a na rty! Masku nechcte působit minimálně 5 minut, ale můžete pleti dopřát i 15 minut.

Jak masku odstranit?

Masku smývejte vlažnou vodou. Nejlépe to půjde s jemnou žínkou či s kosmetickými tampónky. Na pleť netlačte, mohli byste ji poškrábat. Po usušení pleti, naneste na pleť, krk i dekolt regenerační krém.

Sandra Špačková
foto: pixabay.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *