Jak získat na jaře energii? Ochutnejte smoothie!

Příroda se probouzí a abychom se i my cítity svěží a plné energie, je potřeba na sobě zapracovat. O tom, jak je důležitý kvalitní spánek a pravidelný pohyb, si povíme jindy. Dnes se mrkneme na zdravou stravu. Řeč bude o smoothie. 

Co je smoothie?

Smoothie je mixovaný hustý nápoj či řidší pyré chcete-li, jehož základem je ovoce a zelenina, popřípadě kombinace obojího, nejlépe bez přidaného cukru, umělých sladidel či konzervantů.

Kromě ovoce a zeleniny můžete do smoothie můžeme přidávat i různé druhy ořechů, semínek, vodu, mléko, jogurt, vločky či třeba mladý ječmen. Fantazii se meze nekladou.

Pozor! Na smoothie se nelze dívat jako na nápoj, ale jako na potravinu! Směle nám může nahradit snídani či svačinu. Ovocné smoothie doporučujeme konzumovat spíše v dopoledních hodinách, zeleninové si můžete dopřát třeba i k večeři.

Proč pít smoothie?

Pravidelná smoothies posiluje imunitní systém a zlepšuje zdraví. Protože je plné vitamínů a minerálů může nám pomoct s jarní detoxikací těla.

Smoothie si můžeme dopřát také namísto energetického nápoje před zvýšenou fyzickou aktivitou. Tělo ušetří zásobní glykogen, protože díky rychlým cukrům z ovoce bude moci okamžitě čerpat energii.

Tip na vynikající smoothie: 

Špenátové smoothie 

větší hrst špenátových listů
2 lžíce lněných semínek
1 banán
1 kiwi
lžíce oleje (např. dýňový či sezamový)
1 dcl libovolný džus

Malinovo – borůvkové smoothie

300 ml mléka
2 lžíce bílého jogurtu
1 lžíce javorového sirupu
25 g malin
50 g borůvek
25 g černého rybízu

Znáte smoothie? Jaká je Vaše nejoblíbenější kombinace?

Martina M.
foto: foodiesfeed.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *