Jdete se poprvé podívat na miminko? Jaký dárek koupit?

Kamarádce se narodilo miminko a vy se máte jít na ten drobeček podívat? Chtěla byste jí přinést nějaký užitečný dárek, ale nevíte si rady? Samozřejmě můžete přinést plínky, dudlík či bodýčko, můžete být ale daleko nápaditější. Máme pro vás několik zajímavých tipů. 

Proč se rovnou nezeptáte?

Nic nezkazíte, když se kamarádky na rovinu zeptáte. Z desátého dudlíku totiž moc velkou radost mít nebude. Zeptejte se jí, zda by uvítala něco pro mimčo nebo třeba radši aroma svíčku nebo tašku nákupu. Pokud zvolíte něco na zub, pozor, zda dítě zrovna netrápí ošemetná dětská kolika. Ta totiž postihuje až 25% dětí. Děti reagují na stravu kojící matky velmi citlivě a ta tak musí z jídelníčku některé druhy potravin vyloučit. Nevhodné jsou třeba ořechy, květák, brokolice, některé druhy ovoce zase mohou způsobit vyrážku miminka.

Pokud máte v plánu koupit něco k jídlu, ať už pro mámu nebo pro dítě, určitě se nejdříve zeptejte na jejich zdravotní stav. Dítě může trápit třeba dočasná intolerance laktózy, a tak by maminka určitou mléčnou výživu nepřivítala. Naopak jí mohou udělat radost výživové doplňky, ať už se jedná o čaj na podporu kojení, na klidný spánek nebo kapičky s enzymem laktázy. Možnosti jsou nezměrné.

Myslete prakticky

Dejte dárek, který dítě užije později. Nikde není psáno, že i novorozenci nemůžete dát umělohmotnou lžičku, kterou bude potřebovat až od zhruba 5. měsíce. Stejně tak s hračkami, proč raději namísto plen ve špatné velikosti, nedarovat první knížku?

Jako praktický dárek se také nabízí šátek na nošení novorozence. Ten můžete koupit v oblíbené barvě maminky. Určitě se dříve či později najde příležitost, byť by měla být jen doma, kdy jej využijí. Pokud si můžete dovolit investovat více, co takhle darovat poukaz na profesionální focení?

Co starším dětem?

Starším dětem kupte dětskou výživu, při nákupu podrobně čtěte, pro jak staré děti jsou. Vyberte vícero druhů, ať se alespoň s některými trefíte do chuti dítěte. O ty ostatní se nebojte, rodiče si je dají ke svačince. Samozřejmě můžete udělat radost hračkou. Raději se ale vyhněte hrajícím hračkám a těm, které by mohly způsobit nějakou neplechu (vdechnutí součástky, pořezání se o hranu). Praktické jsou dřevěné hračky, které jsou nadčasové a dlouho vydrží.

-komerční sdělení-
foto: pixabay.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *