“Nemáte co na sebe?” Seznamte se myšlenkou capsule wardrobe!

Nemám co na sebe.” Taky si to občas při pohledu do šatníku říkáte a přitom toho zrovna málo nemáte? Možná vám paradoxně pomůže šatník zúžit. Seznamte se s pojmem capsule wardrobe. 

Tento pojem striktně omezuje počet kusů oblečení v šatníku. Kolik kusů oblečení by v něm mělo být, si stanovuje každý sám, aby však měla myšlenka smysl, počet by neměl přesáhnout 50 kusů. Pozor, včetně sezónního oblečení, bot, kabelek a doplňků! Myšlenka pojmu je jednoduchá, cílem je omezit zbytečné nakupování. Říkáte si, že je to nemožné? Capsule wardrobe rozhodně není pro módní fanynky, jejichž koníčkem je shopping a libují si v konzumu, ale spíše pro ty, které nakupování oblečení moc netěší a současně je jim blízká ochrana ekologie. 

Oblečení v šatníku by mělo být nadčasové a vzájemně kombinovatelné.

Zajímá vás, jestli byste to zvládla? 

Otestujte se. Stačí 14 dní a budete mít jasno, jestli byste to zvládla nebo ne. Jak na to? 

Protřiďte si oblečení. Vše, co máte z nostalgie, co vám nepadne, co má vady, co je z nekvalitního materiálu, musí pryč. Budete se divit, co vše v šatníku objevíte. 🙂 Z toho, co zbude, si dejte stranou jen to, co je nadčasové, lze vzájemně kombinovat a co opravdu potřebujete – hlavním aspektem asi bude zaměstnání. Tak a v následujících dvou týdnech noste jen tyto kousky. 

Co myslíte, zvládnete to? Nebo capsule wardrobe raději přenecháte mužům?

Veronika Effenbergerová
fott: pixabay.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *