Práce z domova – jaké jsou možnosti?

Práce z domova je pro mnohé lákavá. Můžete pracovat v kteroukoli denní dobu, zvládnete během práce vyprat, uvařit, dohlídnout na děti, nakoupit v době, kdy v obchodech není hodně lidí, zvládnete oběhnout úřady. Bonusem ušetříte za cestu do práce. Má to samé výhody, říkáte si? Jistě, výhod je mnoho, ale každá mince má dvě strany a totéž platí i o práci z domova. 

Doma je spoustu lákadel, které odvádí od práce, důležité tak je být důsledný a dobře ovládnout práci s časem. Také je nutné mít pevnou vůli a dostatek sebemotivace. Pokud nebudete v kontaktu s lidma, můžete se cítit desocializovaně. Dobré je uvědomit si, že při pobytu doma se také zvýší náklady. Jste ochotni toto podstoupit? Skvělé, ale co lze z domova dělat? Pojďme si představit pár povolání.

Psaní 

Domácí prostředí nahrává psaní. Copywriteři, „píáristi”, redaktoři (ti však musí i do terénu), korektoři, editoři, blogeři, spisovatelé… Ti všichni mohou tvořit z domova. Ještě než začnete psát z domova, je dobré se ujistit, že vás domácí prostředí nerozptyluje. Mnoho „psavců” vám potvrdí, že potřebují k psaní nasbírat podněty zvnější a některým velmi vyhovuje okolní ruch. 

Online 

Pojem online je velmi zavádějící a široký. Lze pod něj schovat mnoho druhů povolání. Správa sociálních sítí, tvorba webových stránek, online marketing, provozování internetového e-shopu, influencering, programování, grafika a dalo by se ještě pokračovat. V úvahu je třeba vzít znalosti, zkušenosti a případně i fakt, zda máte základní kapitál. 

Překlady

Jste-li zběhlé v jazycích, můžete překládat. Pokud nemáte daný jazyk vystudovaný a v překladu nejste kovaní, je možné začít zvolna nenáročnými články a postupně se zdokonalovat.

Doučování 

Děti, mládež, ale i dospělí mnohdy potřebují pomoct s učením. Pokud máte dobré znalosti, ať už v matematice, jazycích, či třeba chemii a jste k tomu trpělivé a umíte látku vysvětlit, můžete doučovat. Zpočátku to asi nebude práce na plný úvazek, ale kdo ví.

Žehlení 

Pokud nehledáte práci na plný úvazek, ale jen přivýdělek a žehlení vás neobtěžuje. Nabídněte v blízkém okolí tuto službu. Mnoho svobodných mužů je ochotno zaplatit za vyžehlení košil. 

Ruční práce 

Nejen maminky na rodičovské dovolené rády tvoří. Také rády šijete, zašíváte, pletete, háčkujete? Okolí se vaše tvorba líbí? Využijte toho a pusťte se do toho, zpočátku můžete tvořit při jiném zaměstnání a na plný úvazek začít, až když si vybudujete klientelu. 

Péče o tělo 

Zejména ženy se o sebe rády starají. Pokud umíte líčit, dělat manikúru, pedikúru, stříhat či například masírovat a máte-li potřebné certifikáty a osvědčení, je možnost vyčlenit doma místnost či garáž pro tyto účely a pracovat v těchto oborech z domova. 

Veronika Effenbergerová
foto: pexels.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *