Seznámení s rodiči přítele – jak na to?

Jste zamilovaní a plánujete společnou budoucnost? Pak je na místě seznámit se s rodiči partnera. Dobré vztahy v rodině jsou základ, jak na to, abyste se dobře uvedla, aby to nebyl trapas a neznepřátelila si rodiče hned při seznámení? 

Nechoďte s prázdnýma rukama 

Nemusíte hned nosit obrovský puget růží a lahev toho nejlepšího rumu, ale menší pozornost určitě potěší. Proberte s partnerem, co mají rodiče rádi. Možná bude stačit vonná svíčka, možná lahev vína nebo můžete upéct něco dobrého k snědku – bábovka, chléb či třeba grissini určitě potěší. 

Buďte upřímná 

Rodiče se o vás budou chtít něco dozvědět. Tím se myslí, že prozradíte, jak jste se seznámili, kde bydlíte, kde jste vyrůstala, jací jsou vaši rodiče, kde pracují, kde pracujete vy, zda máte děti, co máte ráda apod. Rozhodně se neočekává, že prozradíte, kolik jste měla milenců či v kolika jste přišla o panenství. Jde o to použít selský rozum a držet se dál od ožehavých témat. Těmi může být i politika. Důležité je být upřímná, pokud váš vztah vyjde a budete se stýkat pravidelně, jen těžko byste vysvětlovala, proč jste při prvním setkání lhala. 

Nevyzvídejte příliš

První setkání s rodiči je o vašem představení, rozhodně to není o tom, že budete vyzvídat o jejich synovi. Samozřejmě se na něco zeptat můžete, ale nebombardujte se otázkou za otázkou. Rozhovor by měl být vyvážený, prostor by měli dostat všichni. Ostatně nevidíte se naposledy, na otázky bude čas i při dalším setkání. 

Mini sukni si nechte na rande

Stejně jako byste měla být upřímná, také váš vzhled by měl být co nejpřirozenější. Ovšem pozor, pokud jste hodně výstřední, není od věci se trochu krotit. Jinak je ale buďte svá. Nikde není psáno, že na sobě musíte mít kostýmek neutrální barvy s rolákem a sukní pod kolena. Tabu by však měla být minisukně či extra hluboký výstřih, abyste rodiče nedostala do rozpaků.

Pozor na intimní dotyky 

Je jasné, že byste se nejradši pořád osahávali a líbali. Na to při setkání raději zapomeňte, i drobné intimní dotyky mohou být rodičům nepříjemné. Držet se za ruku je v pořádku, občas se pohladit je také v pořádku, ale líbání a hlazení se, si raději nechte až na potom. 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *