Také i vaše děti chtějí koupit tablety, po kterých budou hrát jako bohové? Podívali jsme se na ně za vás…

Také vaše dítě rádo hraje videohry a když nehraje, tak sleduje herní streamy? A také vás přesvědčuje, že nutně potřebuje koupit nějaké tablety, po kterých mu to bude hrát jako nikdy přetím? Netušíte, co po vás chce a nechcete kupovat zajíce v pytli? Nezoufejte, v následujích řádcích vám je přiblížíme. Jelikož i naše děti o tomto doma mluví, podívali jsme se tomu na zoubek za vás. 

Kdo někdy alespoň kradmo zahlédl streamera hry, dost možná si všiml, že svým fanouškům nenuceně nabízejí krom jiného merche slevu a někdy také soutěž právě na tablety Madmonq. 

Hned z kraje vás uklidníme. Bát se nemusíte a svému puberťákovi rozhodně nemusíte dávat přednášku o příkladném chování na internetu a o drogách. Přesto je na místě se zajímat a případné užívání zvážit. Pro děti totiž tablety vhodné nejsou, jak ostatně i sám výrobce na webu uvádí.

Tablety jsou kombinací přírodních složek, které mají vliv na mentální stav, stres, energii a podporují soustředění. Obsahují přírodní adaptogeny, které dokáží “zocelit” organismus proti stresu a povzbuzující látky jako kofein či L-Tyrosin. Kombinace bylinných extraktů působí proti stresu a adaptuje organismus na zátěž stresu, mohou dokonce mírně zklidňovat. Tablety zkrátka umí povzbudit mozek tak, aby fungoval na plné obrátky. 

Paráda říkáte si? Ano, ale… Složení je v pořádku, a třeba na zkouškové období pro studenty nebo náročné období v práci, se tablety mohou hodit. Potíž je v tom, že na studenty se na streamovacích platformách příliš necílí. 

Namítá váš potomek, že když tablety užívá hraje pak lépe a že to může jednou díky tomu dotáhnout daleko? Možné to je, ovšem za jakou cenu? Možná si prodlouží výkon tak, že může hrát večer i v noci a bude mu to lépe myslet, a bude podávat lepší výkon. Jenže s největší pravděpodobností to bude na úkor spánku. A v tom je další potíž. Spánek je pro fungování mozku nesmírně důležitý. Ukládají se v něm informace, tělo regeneruje, odpočívá.

Aby tablety opravdu účinně fungovaly, je třeba je užívat dlouhodobě (měsíc a déle ideálně), ostatně jako u jiných přípravků. S jednou tabletou se zázračný účinek pravděpodobně nedostaví. 

Takže koupit nebo nekoupit? V redakci panuje shoda, že když je člověk zdravý, tablety mu nijak neublíží a mohou pomoct ve výkonu. Otázkou je zda organismus mladého člověka potřebuje opravdu povzbuzovat. To už je na zvážení každého. 

V každém případě, ať už s tabletami nebo bez, když sedí váš potomek u počítače, ať už kvůli hraní či učení se, naučte jej, aby si osvojit rituál, že každou půl hodinu až hodinu na chvíli vstane a protáhne se.

Jak to vidíte vy? 

-MM-
foto: pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *