Z čeho pít kávu, aby chutnala co možná nejlépe?

Asi se většina z nás shodne na tom, že káva musí být hlavně kvalitní a horká. Ale málokdo už ví, že i to, z čeho kávu pijeme, ovlivňuje, jaký požitek z pití kávy máte. Jak tedy vybrat hrneček, ze kterého bude kvalitní káva chutnat nejlépe?

Porcelán

Asi nejoblíbenějším materiálem je porcelán. Výborné na něm je, že dobře drží teplo, je odolný a má vysokou estetickou hodnotu. Současné porcelánové šálky se navíc dají snadno mýt v myčce, jsou odolné vůči změnám teploty a na podávání espressa nebo cappuccina jsou skutečně skvělé.

Keramika

Vyniká tím, že má nízkou tepelnou vodivost, ale je také velmi křehká. Keramické hrnky jsou oblíbené a nabízí se v mnoha podobách. Můžete si pořídit potisk na hrnek a užít si vaši kávu v personalizovaném hrnečku. Dejte si pozor na drobná zdobení, barvu a případné další prvky, které nemusí být vhodné pro mytí v myčce.

Sklo

Jedná se o stálý materiál a má vyšší tepelnou vodivost. Pokud si chcete užít chutnou kávu, použijte silnostěnné sklo, které eliminuje riziko jeho prasknutí při prudké změně teploty. Působí velmi efektně a hodí se zejména na přípravu latte nebo podobných větších nápojů.

Kov

Hrnky z nerezové oceli jsou trendem poslední doby. Je velmi snadné je udržovat, ale pozor si dejte na hliník, který není na pravidelnou konzumaci ideální. Takzvané termohrnky vám navíc pomohou udržet kávu dlouho teplou.

Papír

Z něj kávu pijeme snad jen, když si potřebujeme někde vzít kávu s sebou. Kelímky bývají buď dvoustěnné, ale určitě by neměly teplo z kávy přenášet do dlaní jejího majitele. Nezapomeňte, že papírové hrnky mívají vnitřní potah z plastu, a proto je není možné házet do separovaného odpadu.

Plast

Plast není rozhodně ideální. Může obsahovat škodlivé látky, které se uvolňují právě během působení tepla. V případě, že není zbytí, pro jednou se to dá přežít, ale pravidelnou konzumaci rozhodně nedoporučujeme.

Zdroj obrázku: ShotPrime Studio / Shutterstock.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *