Ženy, buďme vidět a slyšet 

Umění prosadit se nemusí mít nic společného s ambicemi a ostrými lokty, ani se šplháním po jakémkoli žebříčku. Schopnost prosadit se může představovat „pouhé“ umění být vidět a slyšet pokaždé, když to chcete a potřebujete. Jde také o právo a odvahu vyjádřit svůj názor, nesouhlasit, ochotu diskutovat či zariskovat, že bude váš nápad dokonce odmítnutý.

Už jste někdy přemýšlela nad tím, jaké to je být opravdu vidět a slyšet? Máme každá z nás k tomu předpoklady? Co pro to děláte? Možná se sama ptáte a nic Vás nenapadá. Proto Vám přinášíme několik tipů od žen, které také kdysi jako vy začínaly a nyní jako mentorky pomáhají ostatním ženám budovat jejich sebevědomí. V rámci akce Equal Pay Day se se 70 z nich můžete potkat osobně 1. dubna „face to face“ a 2. dubna online, otevřeně promluvit o svých obavách, nebo očekáváních.

Zde je 10 rad, jak na to:

  • Dělejte věci tak, jak nejlépe umíte.
  • Buďte sama sebou, klidná a sebejistá
  • Mluvte otevřeně a na rovinu, odvažte se k vyslovení i nepříjemných témat.
  • Nebojte se říkat ANO novým výzvám!
  • Naslouchejte lidem, kteří mají různý pohled na věc. Inspirujte se.
  • Vystupte z davu a řekněte svůj názor.
  • Předávejte lidem přirozeně a lidsky to, co chcete, aby slyšeli a viděli.
  • Komunikujte otevřeně své úspěchy i neúspěchy.
  • Sdílejte pracovní zkušenosti, inspirujte ostatní
  • Buďte aktivní na sociálních sítích
Ženské vzory vedou k úspěchu

Ambice žen jsou od útlého věku potlačovány a chybí nám dostatek ženských vzorů. Naštěstí nemusíme chodit daleko. Pro dcery by měla být dostatečným vzorem a inspirací matka. Podle matčina příkladu si dcera vytváří představu o tom, jak bude v budoucnu chtít vést svůj vlastní život.

Ale není to jen o předávání zkušeností mladým ženám. I mladé odvážné ženy mohou motivovat ženy 50+, aby naplno využily svůj potenciál. O strachu a odvaze se bude hovořit u stolu Báry Jarošové z AB Inbev. Více o tématu se dozvíte u stolu Martiny Kemrové na téma Čtyřicet? Padesát? Skvělý věk pro profesní změnu! Protože, jak říká online mentorka Bohdana Horáčková, CEO & General Director v ČEZ Polsko, jako odpověď na otázku Co by mělo vědět Vaše mladší já? “Že žije ve skvělé době a může dosáhnout všeho, co doopravdy chce”, jen je “důležité udržet si svůj záměr a mířit na cíl. A koncentraci na cíl se bude také věnovat Daria Maslovskaia s tématem Career choices and Development in Life, která se jako People and Organization Director věnuje lidským zdrojům pro celou centrální Evropu ve společnosti MARS. 

Kdykoliv můžete změnit kariéru nebo začít podnikat. Například oblast IT je v současnosti pro ženy velmi „trendy“, ví o tom své IT ředitelka ve Philip Morris pro ČR, SR a Maďarsko, Jitka Hájková s tématem Mám jako (single) máma právo na kariéru?

Jak to uděláte vy, abyste byla slyšet?

Mentorka hlavního mediálního partnera TV Nova, Veronika Petruchová, poradí, Jak najít sebejistotu při vystupování na veřejnosti a poslat to tam! Také se můžete zaměřit na svou energii s velmi zkušenou people lead Lucií Novákovou, ze společnosti Mondelēz International. Redaktorka domácího zpravodajství TV Nova, Linda Nguyen poradí, jak to mají momentálně Ženy a média, protože by chtěla, usilovat o to, “aby se ženy nemusely stydět za to, že mají práci na prvním místě.” 

Jedinečná inspirace a motivace za hranice ČR

Procvičte angličtinu v Zoom místnosti na téma: How am I writing my story? s Yaa Peprah Amekudzi, která vede program Cocoa Life pro Mondelez a připojí se k nám z Afriky. A co kdybyste vybíraly mentorku z Makedonie, Srbska, Bulharska, Slovenska, Itálie nebo Maďarska? To vše znovu na Equal Pay Day! Podívejte se na seznam.  

Vyzkoušejte další tipy v praxi během mentoringu. Návod online i offline Vám zprostředkuje mentorka Alena Huberová s tématem Být vidět, být slyšet: Jak na to, ale nepřehánět to. A když uspějete, přijde vhod rada na závěr. Jak ustát když jsem vidět a slyšet Michaelou Prajerovou, people and culture manažerkou společnosti Philip Morris. 

Přijměte výzvy k rozhovorům a networkujte! Možná budete muset vystoupit ze své komfortní zóny, ale budete mít skvělý pocit a odcházet budete jako nová osobnost!

Autorka pro BPWCR, Edita Křížová 

O AKCI
14. ročník pracovně-zážitkové akce Equal Pay Day, jejímž letošním tématem je “Být vidět & slyšet”, se uskuteční ve dnech 31. 3. až 2. 4. 2023 v pražském Clarion Congress Hotel Prague. Pátek bude věnován konferenci o ženách, ale nejen pro ženy. V sobotu si v rámci Mentoringového dne na své přijdou ženy, které se chtějí rozvíjet, vzdělávat a posouvat své pracovní i osobní životy dál. U kulatých stolů je přivítají zkušené ženy a expertky z nejrůznějších oborů. Doprovodný program zasvětí účastnice do tématu finančního zdraví, koučování, meditace. Pro nejmenší bude k dispozici Dětský koutek od Rossmánka. Nedělní program zahrnuje online mentoring, díky němuž se mohou akce zúčastnit i ženy, které nemohou na akci dorazit osobně. Inspiraci a motivaci tak mohou načerpat i z pohodlí domova. Vstupenky lze pořídit na webových stránkách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *