Jak sundat gelové nehty doma? 

Máte gelové nehty, ale už je nechcete? Nejrychlejší způsob, jak nehty odstranit je zajít na manikúru, tam vám nehty šetrně zbrousí a ošetří tak, že nepoznáte, že jste gelové nehty někdy vůbec měla. Pokud z jakéhokoli důvodu nikam zajít nemůžete, nezbývá než si pomoct doma. 

Je nutné myslet zejména na vlastní nehty a na to, aby by byly zdravé. Při odstraňování bychom měli postupovat velmi opatrně, abychom své nehty nepoškodili. 

Nejšetrnější metodou je trpělivost

Nejšetrnější je nechat nehty přirozeně odrůst. V tom případě se postupuje tak, že se konečky zastřihnou, gilotinou, kleštičkami nebo i obyčejnými manikúrními nůžkami. Gelové nehty nejsou tak tenké jako přírodní, pravděpodobně se vám tak nepodaří je zastřihnout najednou, ale spíše po částech. 

A pozor, mají tendenci střílet, buďte ve střehu, ať je poté nesbíráte všude po pokoji. Poté je třeba je pilovat pilníkem. Tímto způsobem bude viditelný odrost, ale nehty se nijak nepoškodí a jakmile odstřihneme poslední kousek gelové části, budeme mít naše nehty zdravé. Odrost lze zamaskovat nanesením výrazného laku na nehty. 

Jak odstranit gelové nehty pilníkem?

Druhou možností je gel odstranit pilníkem. Ideální je papírový pilník 120/180 a nehet opatrně zbrousit až k vlastnímu nehtu. Je to zdlouhavá práce a třeba dávat pozor, abyste neponičila svůj nehet. Jakmile to začne pálit, jste u svého nehtu. Po obroušení je dobré nehty ošetřit ještě měkkým pěnovým pilníkem, který nehty začistí. Nakonec naneste ošetřující lak nebo nehty namažte olivovým olejem. 

Když gel odskočí… 

Dalšími metodami, jak gelové nehty odstranit je jejich oloupání. Jakmile lak trochu poodskočí od nehtu, lze mezi nej vsunout dřívko či pomůcku na ošetření kůžičky a gelovou vrstvu odstranit. Poměrně snadno tak však lze poranit nehet. Zejména když je oslabený a měkký. S touto metodou tedy jen velmi opatrně. 

Na odstranění gelových nehtů pomocí acetonu pozor!

Poslední možností, kterou však příliš nedoporučujeme, je odstranění gelového laku acetonem. Aceton je velmi hořlavá látka, tak pozor na manipulaci s ním. Zároveň hrozí nadýchání se výparů. S acetonem zacházejte jen v dobře větrané místnosti. Zároveň myslete na to, že aceton může poničit kůži kolem nehtů. Před nanesením acetonu na nehty je tak nutné namazat okolní kůži silnou vrtsvou vazelíny. Aceton nanášejte za pomocí štětečku či vatové tyčinky a nenechávejte působit déle než 20 minut. Pokud máte gelové nehty přilepené lepidlem, které je vůči acetonu odolné, metoda vám nepomůže. Aceton navíc nehty velmi vysuší a musíte je minimálně týden alespoň dvakrát denně ošetřovat vazelínou či třeba olivovým olejem.  

Veronika Effenbergerová
foto: picjumbo.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *