Jaké ženy jsou nejšťastnější? Budete překvapené!

Statistiky dlouhodobě ukazují, že ženy se dožívají delšího věku, když žijí samy, zatímco muži žijí déle, když žijí ve svazku se ženou. Britský deník The Independent toto tvrzení defacto potvrdil, když před časem upozornil na studii profesora Paula Dolana zabývajícího se lidským štěstím. Ten tvrdí, že nejšťastnějšími lidmi jsou nezadané, bezdětné ženy. 

Podle profesora Dolana je velký rozdíl jak na životní spokojenost dopadá manželství mužů a žen. Muži z manželství profitují, protože se zklidní. U žen je to naopak, oproti svobodným ženám bez závazků jsou ve stresu a mají více duševních a tělesných obtíží. Profesor tak dochází k závěru, že muži by se měli oženit, avšak ženy by měly zůstat svobodné. 

Svobodné ženy se mnohdy setkávají s nepochopením veřejnosti a jsou titulovány starými pannami, zapšklýma ženskýma apod. A právě na to Dolan upozorňuje a říká, že právě nevole a tlak okolí na tyto ženy bývají příčinou, proč se single ženy necítí komfortně a usilovně se snaží najít partnera, a to i přesto, že jim single život vyhovuje. Ve své studii zároveň vybízí, že je nesmysl naslouchat kritickým hlasům a že se ženy nemají za každou cenu snažít najít partnera. Už vůbec ženy nemají docházet ke kompromisům. Nevyhovující muž bude pro takovou ženu vždy špatná volba. 

Sandra Špačková
Photo by AndreFurtado from Pexels

1 komentář: „Jaké ženy jsou nejšťastnější? Budete překvapené!

  • 10. 9. 2019 (16:08)
    Permalink

    vetsina holek by me asi ukamenovala ale ja tomu co tu pisete verim, i v okoli pozoruju ze spokojene jsou holky ty bezdetne, smutne

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *