Svatební veletrhy – proč je navštívit? 

V období podzimu a zimy se příliš svateb nekoná. O to vhodnější je toto období pro konání svatebních veletrhů – tedy akcí, kde se na jednom místě sejdou svatební agentury, fotografové, salóny, caterigové firmy a mnozí další – zkrátka všichni ti, kteří se věnují svatbám a kteří Vám své služby mohou poskytnout také na Vašem dni D.  

Jejich konání v pozdním podzimu a v zimě má své opodstatnění, do svatební sezóny totiž zbývá tak akorát času na to vše domluvit a zorganizovat. 

Možná si říkáte, že si tyto akce můžete nechat s klidem ujít, že Vás tam nic nemůže překvapit. Opak je pravdou. Svatebním veletrhům by měli věnovat všichni snoubenci a především pak nevěsty. Na veletrzích můžete načerpat mnoho inspirace, udělat si přehled o cenách a nasbírat spoustu užitečných kontaktů. 

Proč se platí vstupné? 

Vstupné na svatební veletrhy bývá buďto dobrovolné nebo nejvýše v řádech několika desítek korun, i když to leckoho může odradit, je třeba říct, že se to vyplatí. Na veletrzích bývá spousta ochutnávek nejen dortů, ale také drinků, pralinek či celého menu. Největší devizou svatebních veletrhů jsou totiž veletržní slevy. Na veletrzích můžete získat slevu na ušití či půjčení šatů či třeba na snubní prstýnky. 

Co na veletrhu uvidím?

Každý z veletrhů je pojat jinak. Většinou zde však najdete stánky, kde vystavovatelé představují své služby. Můžete si zde osahat šaty a materiály, vyzkoušet svatební boty. Velmi často bývá součástí módní přehlídka. U fotografů a floristů si můžete prohlédnout jejich tvorbu. Najdete zde inspiraci na pozvánky. Ochutnáte dorty a někde i koláčky či svíčkovou. Nasbíráte kontakty na svatební agentury, pronájem vozů, půjčovnu nádobí. V neposlední řadě získáte tipy na místa konání Vaší vysněné svatby. 

Na škodu není s sebou vzít také snoubence, bývá zde možnost vybrat si snubní prstýnky a získat na ně slevu (někdy i ve výši 15%). 

Obrovskou výhodou veletrhů je, že navážete kontakt a zjistíte, jak je Vám třeba dýdžej či fotograf sympatický a zda si umíte představit, že Vám budou dělat v tak důležitý den společnost.

Někde bývá také slosování o zajímavé ceny a lze vyhrát třeba svatební dort dle vlastního přání. 

Kde se veletrhy konají? 

Svatební veletrhy se konají po celé České republice, nejvíce jich pak je ve velkých městech jako Praha, Brno, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice či Zlín. Máte-li nějaké vysněné svatební místo jako třeba zámek či dvůr, vyplatí se sledovat, zda se nějaká událost podobná veletrhům nekoná i tam. Mnohdy taková místa nabízí prohlídky prostor spojené například s přehlídkou šatů, ukázkou svatební tabule či ochutnávkou menu.

Nejvíce svateb se ročně koná v Praze a Středočeském kraji, nejznámější veletrhy se tak konají v Praze. Nejznámějšími jsou:

  • Svatební EXPO – místo konání Hotel International Prague
  • Svatební DNY – místo konání Clarion Congress Hotel Prague
  • Svatební veletrh v hotelu Diplomat 

Veronika Effenbergerová
foto: Terje Sollie Pexels

1 komentář: „Svatební veletrhy – proč je navštívit? 

  • 13. 12. 2019 (11:41)
    Permalink

    Zajímavý svatební průvodce. Pěkný blog!

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *