Prague Bike Fest Na Výstavišti již tento víkend. Na co se můžete těšit? 

Druhý ročník Prague Bike Fest je zde a o víkendu 27. – 28. 4. 2024 se opět otevřou brány pražského Výstaviště, kdy areál uvítá všechny cyklo nadšence v rámci největšího cyklistického festivalu v roce.

Na co těšit?

  • Představení nejzajímavějších cyklistických novinek a doplňků českých i zahraničních značek.
  • Zapůjčení a testování kol všech kategorií včetně elektrokol.
  • Big Air show & workshop, kde budou jezdci létat až 7 metrů nad zemí. Exhibice se budou konat 2–3x denně a své nejlepší kousky představí české i slovenské špičky v této disciplíně, jako Teodor Kováč, Jakub Vencl nebo Dan Miler. Kromě exhibic proběhne i autogramiáda jezdců.
  • Pod vedením zkušených instruktorů cyklistiky bude pro děti v rámci dětské skill zóny přichystána trať plná drobných překážek a slalomů.
  • Cestovatelské přednášky a odborné diskuse se budou odehrávat na Bike Forum Stage. Tam také proběhne vyhlášení ankety České Freestyle BMX asociace o nejlepší jezdce roku 2023.
  • V sobotu po 16 hod vypukne v prostorách skateparku závod freestyle BMX street jam. Zájemci si zde budou moci freestyle BMX kola pod dohledem instruktorů také vyzkoušet.
  • Zajímavostí bude Fixed Gear Race, tedy závod na kolech s jedním převodem. Závodníci budou závodit na krátkém okruhu plném zatáček, slalomů a dalších prvků, které zaručují, že se jezdci nikdy nevzdálí daleko od sebe.
  • Organizované společné vyjížďky pro fanoušky a jezdce silniční a horské cyklistiky. Ty povedou mimo festivalový areál s cílem na Výstavišti. Těšte se na vícehodinové výjezdy s určitou tématikou: vyjížďka se známým sportovcem nebo sportovkyní, vyjížďka na vytipované místo apod.
  • BESIP se jako partner festivalu se letos zaměří především na elektrokola, která jsou rostoucím fenoménem, nezapomeneme ale ani na děti, které mohou od 10 let samy na kole na silnice, a právě na kole tak vlastně sbírají svoje první řidičské zkušenosti. Chybět nebudou ani přednášky na téma cyklisté na silnici a tolerance mezi řidiči.

Fakta k akci:
Kdy: 27. a 28. 4. 2024 / V kolik: od 10.00 do 19.00 hod. sobota / 10.00 – 18.00 hod. neděle
Kde: Bruselská cesta a Open air (vchod ze Stromovky u Maroldova panorámatu)
Vstupné: 100–580 Kč / Goout.net

-TZ-

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *