Jak vybrat šperky ke svatebním šatům?

Svatba je významná a jedinečná příležitost. Je proto pochopitelné, že chcete zazářit a být skutečně nádherná. Možná už máte vybrané svatební šaty, ale jimi to rozhodně nekončí. Dokonalý vzhled zaručí také správný výběr doplňků, zejména pak krásných šperků. Jenže jak doladit šperky k šatům tak, abyste ve výsledku nevypadala přezdobeně? Hlavní ale je, abyste se cítila dobře a krásně.

Šaty a šperky musí ladit

Při výběru šperků je zásadní, aby se k sobě šperky i šaty hodily. Určitě proto šperky vybírejte až ve chvíli, kdy jste si jistá, jaké šaty budete mít. V ideálním případě je pak dobré zkoušet šperky přímo ve svatebních šatech, abyste věděla, jak přesně bude náhrdelník vypadat ve výstřihu, zda nebude příliš dlouhý nebo příliš extravagantní. Jestli jsou vaše šaty hodně zdobené, volte jen jemné diamantové šperky. Jejich samotný třpyt je často dostatečnou ozdobou a bude jen takovou pomyslnou třešničkou na dortu, která skvěle doladí celkový dojem.

Barva je důležitá

Šperky by také měly s šaty ladit barevně. Pokud tedy máte klasické bílé šaty, ujistěte se, že daný odstín šperku dobře ladí s vybranou barvou šatů. Ne vždy jsou čistě bílé, a proto se k nim nutně nehodí každá barva kovu. Obecně ale platí, že je lepší vybírat šperky v neutrálních barvách, které nebudou působit rušivě. Můžete v nich například promítnout výběr barvy svatební kytice, nebo líčení.

Méně je někdy více

Pamatujte, že se ve svůj svatební den musíte hlavně cítit dobře. Správný šperk by měl především podtrhnout vaši osobnost a krásu, nenuťte se tedy do něčeho, co se vám nelíbí, byť by to třeba velela tradice. Podobná pravidla je samozřejmě možné uplatnit při volbě šperků také pro jiné slavnostní příležitosti. Společenské šaty vždy vyžadují decentní doplňky, jen tak skutečně vyniknou v celé své kráse a budou dohromady tvořit neodolatelnou kombinaci.

Zdroj obrázku: jevelin / Shutterstock.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *