Zešedivěla vaše domácnost? Víme, jak jí dodat glanc

Jdete ráda s dobou a máte pocit, že vaše domácnost už působí poněkud zastarale a že ztratila glanc? To bude drahé, říkáte si? Možná nemusíte hned volit radikální a nákladnou rekonstrukci.

Někdy totiž stačí pár tisíc a k tomu pár chytrých kroků a interiér pronikne tak, že budete nadšená.

Dejte si odstup

Podívejte se na vaši domácnost nezaujatým pohledem a definujte, co konrétně vám vadí a co musí ven nebo co urgentně potřebujete?

Oslovil vás na návštěvě televizní stolek? Nebo váza v obchodě? Nutně je potřebujete, ale domů se vám to nehodí? A co když přece jen ano?

Zamyslete se k jakým prvkům by se onen stolek či váza hodily. Dost možná totiž zjistíte, že stačí pár změn jako vyměnit závěsy, lampu či lustr nebo třeba jen vymalovat stěnu jinou barvou a ona nesourodost bude ta tam.

Pozvěte na návštěvu přátelé, u kterých se vám to doma líbí a požádejte o konstrutivní kritiku. Pokud ji tedy ustojíte.
Ještě lepší volbou je pozvat si bytového designéra, který vám poskytne opravdu objektivní a nezaujatý názor.

Bez oprav to nepůjde

Začněte tím, že opravíte drobné nedostatky. Odlupující se omítka nezačištěné lišty či flekaté zdi do designové domácnosti nepatří. A že se jich najde v každé domácnosti.

Myslete v malém

Nemusíte hned bourat celou kuchyň nebo koupelnu, možná bude stačit vyměnit pár obkladů, nějaký ten spotřebič, vodovodní baterie, obklad topení, anebo třeba jen doplňky, koberečky, chňapky apod.

Právě doplňky dokaží dělat zázraky. Podívejte se, jaké jsou trendy a následujte, co se vám líbí. Myslete také na sladěnost napříč bytem, ladit by měly kliky, madla či garnýže.

Oživit interiér perfektně dokáží i obrazy, nekonvenční kusový koberec, svícny či nové květiny s pečlivě vybranými květináči.

Veronika E.
foto: unsplash

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *