Krása, která trvá. Jak dosáhnout přirozeného opálení bezpečně a s dlouhotrvajícími výsledky?

Letní měsíce jsou zde a s nimi přichází sluneční paprsky, které nám dodávají nejen dobrou náladu, ale i zářivou pleť a příjemné opálení. Mnoho z nás touží po bronzově pokožce, která vydrží dlouho, ale zároveň si uvědomujeme důležitost bezpečnosti a péče o naši kůži.

Jak dosáhnout přirozeného opálení, které vydrží a zároveň chrání naši kůži před nepříznivými účinky slunce?

Připravte si pokožku

Před tím, než se vydáte na sluníčko, je dobré na něj pokožku připravit. I když se to na první pohled nemusí zdát, na povrchu každé pokožky se nacházejí odumřelé buňky, a prvě ty je potřeba odstranit. Použijte jemný peeling. Ovšem pozor, neaplikujte jej příliš silně, abyste si kůžu nepoškodila.

Použijte vhodnou ochranu

I když se snažíte získat opálení, nikdy byste neměla vynechat ochranu proti slunečnímu záření. Volte opalovací krémy s dostatečným SPF (slunečním faktorem), které budou chránit vaši pokožku před škodlivými UV zářeními. Dermatologové doporučují SPF 30 nebo vyšší a aplikaci opakovanou každé 2 hodiny, zejména po plavání nebo zpocení se.

Opálíme se sice malinko později než bez aplikace ochranné vrstvy. Ale ochranná se jí neříká jen tak zbůhdarma. Používání ochranných opalovacích krémů s dostatečným SPF je klíčové v prevenci předčasného stárnutí kůže a rizika vzniku kožních nádorů.

Vyhýbejte se přímému polednímu slunci a buďte trpělivá

Své opálení budujte zvolna. Začněte s krátkým sluněním a dobu prodlužujte postupně. Vyhněte se slunci v době, kdy je nejsilnější (obvykle mezi 11:00 a 15:00 hodinou). Pokud strávíte dlouhou dobu na slunci, chrání svou pokožku příjemným stínem, širokými klobouky a lehkým vzdušným oděvem.

Udržujte pokožku hydratovanou

Dlouhotrvající opálení vyžaduje správnou hydrataci. Používejte hydratační krémy například s obsahem aloe vera nebo jiných zklidňujících složek, které udrží vaši pleť zdravou a hydratovanou. Při sprchování volte jemná mýdla a teplou vodu, abyste minimalizovali vysoušení kůže. Krém aplikujte po každém sprchování.

Zvolte kosmetiku, která podporuje opálení

Existuje mnoho kosmetických produktů, které mohou pomoci zdůraznit a prodloužit opálení. Volte samoopalovací krémy nebo mléka s jemnou bronzerovou nebo opalovací složkou, které dodají vaší pleti lehký a přirozený nádech. Dávejte pozor na to, jaký jste somatyp. Důležité je vybrat si kvalitní produkty od prověřených značek, které neobsahují přílišné množství chemických látek.

Tip: Hledejte mezi produkty s přirozenými složkami, jako je DHA (dihydroxyaceton), které kůži dodává přirozenou barvu. Tato látka se obvykle získává z rostlinných zdrojů, jakými jsou cukrová řepa a cukrová třtina nebo fermentací glycerolu. Při správném použití je DHA dobrým netoxickým způsobem, jak vytvořit dočasný efekt zhnědnutí pokožky. DHA toho dosahuje tím, že reaguje s aminokyselinami v keratinu, který se přirozeně nachází v pokožce. Výhodou používání této látky pro opálení je, že pokožka tím není poškozována škodlivým slunečním zářením.

Pamatujte, že bezpečnost vaší pokožky je na prvním místě. Opalování by mělo být postupné a péče o pokožku by měla být pravidelná. Pokud se cítíte nějaké nepříjemnosti nebo pozorujete změny jako zvýšená tvorba znamének na kůži, vyhýbejte se přímému slunic a obraťte se na odborníky.

Veronika E.
foto: picjumbo.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *