Každá doba má své legendy, každý máme svou legendu. Obdivovat je můžeme už za týden

Motoristická slavnost Legendy letos oslavuje jubilejní 10. výročí a už o posledním květnovém víkendu, ve dnech 27. a 28. května 2023, znovu otevře své brány všem nadšencům do klasických aut, moderních supersportů, zásadních novinek, ohromujících závodních strojů i obdivovatelům slavných osobností s fascinujícím životním příběhem. Už tradičně se setkáme v příjemném parku výstaviště v pražských Holešovicích.

Hlavním tématem letošní motoristické slavnosti Legendy jsou “Německé hvězdy”, tedy německá auta. I letos se na Legendách ukáže více než tisícovka jedinečných exponátů. Od našich západních sousedů se představí velká přehlídka značek jako Audi, BMW, Mercedes-Benz, Opel, Porsche, Volkswagen nebo dokonce Trabant. Na své si tak přijdou milovníci historických aut i nových aut.
Mercedes-Benz, jeden z hlavních vystavovatelů na letošních Legendách, připravuje českou výstavní premiéru nového elektrifikovaného Mercedesu-AMG C 63 S E Performance. Spojuje přeplňovaný čtyřválec s technologiemi z Formule 1 a zaujme ohromujícím kombinovaným výkonem 680 koní (500 kW) a brutálním točivým momentem 1 020 newtonmetrů. Ukáže se s originálním předchůdcem, sedanem Mercedes-Benz C 36 AMG.

Už tradičně se na letošní slavnosti představí i české osobnosti. Fanoušci se mohou těšit na Petra Piláta, Erika Caise, Martina Macíka, Tomáše Ouředníčka, Radka Jaroše, Richarda Chlada, Ondřeje Klymčiwa, Filipa Turka, Míru Hejdu, Mílu Janáčka, Jana Černého, Ondřeje Hrubeše, Honzu Červenku, Martina Machalu nebo hlavního organizátora Lubora Kose.

Slavnostním vyvrcholením letošního setkání Legendy bude vyhodnocení nejprestižnější české soutěže krásy a elegance. V hlavní soutěži Grand Prix Legendy 2023 bude vybráno 50 nejlepších vozů letošní slavnosti, jejichž majitelé budou soutěžit o velké finanční odměny, poháry a diplomy. Komentovaná přehlídka se uskuteční v sobotu od 10 do 17 hodin, přičemž vítězná ocenění uděluje Akademie slavnosti Legendy.

Motoristická slavnost LEGENDY 2023 se bude konat ve dnech 27. a 28. května na Výstavišti Praha – Holešovice. V sobotu od 9 do 20 hodin, v neděli od 9 do 17 hodin. Oficiální cena základní vstupenky je 600 Kč. Zvýhodněná vstupenka pro studenty 15+, seniory 65+ a doprovod ZTP/P stojí 300 Kč. Děti ve věku 6 až 15 let zaplatí symbolických 100 Kč a děti ve věku do 6 let mají vstup zdarma.

Dámy pozor, slavnost je skvělou příležitostí se hezky obléknout. Doporučený dress code je smart casual.

Detailní informace naleznete na www.LEGENDY.cz.

-TZ-
foto: Effenbergerova.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *