Moderní a dostupná výzdoba dětského pokoje: Inspirace pro kluka a holku

Dětský pokoj je místem, kde naše děti tráví mnoho času – hrají si, učí se, sní, čtou a především si budují své malé světy plné fantazie. Je to jejich útočiště, kde by se měly cítit bezpečně a příjemně. 

Když přichází na výzdobu a zařízení dětského pokoje, každý rodič si přeje, aby prostor odrážel zájmy a osobnost jejich dítěte. V tomto článku se zaměříme na inspiraci, jak moderně a finančně dostupně vyzdobit dětský pokoj pro kluka a holku.

Pokoj pro kluka

Kluci mají často rádi dobrodružství, sport a přírodu a to vše lze do pokoje promítnout. Zde je několik nápadů…

Barevné schéma: Zvolte klidné a přírodní barvy, jako jsou odstíny zelené, modré nebo hnědé. Mohou vytvořit příjemnou a uklidňující atmosféru.

Tapety a nástěnné dekorace: Použití tapet s motivy přírody, sportu nebo dobrodružství je skvělým způsobem, jak přidat zábavný prvek do prostoru. Prostřednictvím nástěnných dekorací můžete vytvořit téma, které zaujme vašeho malého dobrodruha. K dostání jsou šablony, které stačí na zeď obkreslit, ale tvůrčí maminky se určitě pustí do vlastních motivů. Internet je plný nápadů, inspirujte se.  

Úložný prostor: Regály, police, krabice a koše na hračky jsou praktické a pomáhají udržovat pokoj uspořádaný. Nemusí být vše úplně nové. Podívejte se na bazary nábytku, nabízí spoustu nejen starých a retro kousků, ale i nových, často pouze smotovaných kousků, které stačí nastěhovat.

Kreativní roh: Vytvořte malý kreativní roh s průhlednými boxy na uložení uměleckých potřeb, knihy s náměty na kreslení, malování, modelování a nástěnku pro vystavování jejich uměleckých děl.

Pokoj pro holku 

Pro holky je často typická záliba ve zvířatech, princeznách a roztomilých stvořeních. Zde je pár nápadů…

Pastelové barvy: Pastelové odstíny růžové, fialové nebo tyrkysové jsou populární volbou pro holčičí pokoje. Tyto barvy dodávají místu jemnost a romantický nádech. Stačí se podívat na šaty oblíbených princezen a mát přesný odstín, který můžete aplikovat. 

Výzdoba na zdi: Využijte tapety, nástěnné samolepky nebo malby na zdi, které zahrnují motivy zvířátek, květin nebo princezen. To přidá do místnosti hravý a rozkošný prvek. Tapety nemusí být po celé místnosti. 

Útulné koutky: Vytvořte malý koutek s polštářky a dekami, kde se vaše holčička může zachumlat a číst si nebo si hrát. Přidání závěsů nebo baldachýnu nad postelí také vytváří pocit útulnosti a snové atmosféry.

Organizace a úložný prostor: Využijte kreativní úložné řešení, jako jsou látkové koše, policové systémy s ozdobnými boxy nebo skříňky s nálepky na označení obsahu. To pomůže udržet věci uspořádané a snadno přístupné.

Hra s textiliemi: Využijte látky s potiskem květin nebo roztomilých vzorů jako povlečení, závěsy, polštářky a koberce. To přidá do místnosti jemnost a ženský dotek. 

Výzdoba dětského pokoje by měla odrážet osobnost a zájmy dítěte. Berte v úvahu zájmy kluků a holčiček a vytvářejte prostředí, které je pro ně inspirující a příjemné.

 

-SŠ-
foto: Paige Cody, unsplash

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *