Rychlý vánoční úklid

Vánoce pomalu klepou na dveře a vás se začíná zmocňovat panika, protože ještě nemáte uklizeno? Klid! Poradíme vám jak rychle uklidit, abyste se mohla věnovat jiným – důležitějším činnostem.

Rada první: Vánoční úklid neznamená, že se strháte!

Pokud uklízíte pravidelně, není třeba nijak bláznit. Jistě, o Vánocích se rodiny a přátelé navštěvují, což ale neznamená, že budou chodit okolo nábytku v bílých rukavičkách a nahlížet do skříní, zda v nich máte oblečení vyskládané do komínků. Ukliďte jen to nezbytné a drhnutí podlah a nábytku nechte až na jaro. Jarní paprsky vám pak ukáží, co je potřeba uklidit.

Rada druhá zní, začněte s úklidem hned. Když si úklid rozdělíte do několika dní, s tím že každý den uklidíte něco málo, zvládnete to levou zadní.

Co je nezbytné uklidit?

Kuchyň

Kuchyň je předvánočním a vánočním období nejfrekventovanější místností, věnujte ji tak trochu pozornosti. Vydrhnout linku zvládnete během jednoho večera. Pokud máte myčku, naskládejte do ní postupně všechno nádobí a nechte jej umýt. Když myčku nemáte, povolejte ke dřezu celou rodinu.

Sanita

Koupelnu a toaletu pravděpodobně čistíte pravidelně, stačí v nich tak provést pravidelný úklid. Zapomenout byste neměli na toaletu, umyvadlo, podlahu a zrcadlo. Kachličky s klidným svědomím nechte až po Vánocích.

Obývací pokoj

V obývacím pokoji stačí, když vytřete prach, vyperete textilie, osprchujete květiny a vytřete podlahu. Že máte trochu prachu ve skříňkách už nikoho zajímat nemusí.

Provoňte byt

Kde to voní, tam je nám příjemně. Zapomeňte na chemické vůně do zásuvek, provoňte byt přirozenější vůní. Nakrájejte citrusy a nechte je sušit u radiátorů. Na plotně rozehřejte vodu se skořicí, hřebíčkem a badyánem. Bytem se rozline krásná vánoční vůně.

Mýt či nemýt okna?

Říká se, že čistá okna jsou polovinou úspěchu vánočního úklidu. Ano, i ne, čistá okna propustí více světla a je z nich jednoznačně příjemnější pohled. Na druhou stranu je venku zima a hrozí, že se při jejich mytí nastydnete a jako druhý argument, proč je teď nemýt je fakt, že je brzy tma. Již ve čtyři hodiny zatahujeme žaluzie a závěsy a oken si tak moc neužijeme….

Martina Mlsná
foto: pixabay.com

1 komentář: „Rychlý vánoční úklid

  • 7. 12. 2016 (20:34)
    Permalink

    Já vánoční úklid nedělám, já si důkladně uklidím až na jaře.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *