Jak dlouho před svatbou navštívit svatební salón a na co se připravit?

Svatební šaty – bez nich by to na svatbě nešlo. Jsou jedním z nejdůležitějších prvků každé svatby. Každá nevěsta chce vypadat krásně a cítit se sebevědomě a příjemně. Pokud plánujete svatbu a váháte, kdy navštívit svatební salón a co to obnáší, zahoďte obavy. Tento článek vám poskytne informace a tipy, které vám při výběru svatebních šatů pomohou.

Jak dlouho před svatbou navštívit svatební salón?

Ideální čas pro návštěvu svatebního salonu je zhruba 9 až 12 měsíců před plánovaným datem svatby. To vám poskytne dostatek času na výběr šatů, na jejich zkoušení a případné úpravy. Pokud máte méně času nebo plánujete svatbu v krátkém časovém horizontu, nezoufejte. Některé svatební salony nabízejí i expresní služby a mohou vám pomoci najít šaty i v krátkém čase.

Zkouška svatebních šatů je důležitou částí procesu výběru svatebních šatů. Zde je několik kroků, které můžete očekávat během zkoušky:

Výběr šatů: Na začátku budete mít možnost vybrat si šaty, které byste ráda vyzkoušela. Můžete si vybrat různé styly, délky, materiály a barvy podle vašeho vkusu. Každý salón k nevěstám přistupuje jinak. Někde si můžete procházet modely samostantě, jinde jim sdělíte své představy a obsluha vám bude doporučovat a vybírat za vás. 

Zkoušení šatů: Poté, co jste si vybrala šaty, začne samotná zkouška. Budete si šaty oblékat a zkoušet je před zrcadlem. Je důležité si vyzkoušet různé velikosti a styly, abyste našla ty, které vám nejvíce vyhovují. Nezatracujte ani ty, o kterých byste neřekla, že vám budou sedět. Můžete být příjemně překvapena.

Úpravy: Pokud budou potřebné úpravy, jako je například zkrácení délky nebo zúžení šatů, můžete se na nich domluvit se švadlenou ve svatebním salonu. Šaty by měly perfektně sedět a zdůraznit vaši postavu.

Je možné přijít bez objednání?

Do salónu můžete přijít z ulice, ale je nutné se připravit na to, že na Vás možná nebudou mít tolik času, kolik byste si představovala. Doporučujeme do salónu zavolat předem a objednat si termín jen pro sebe. 

Při objednávání termínu se zeptejte na podmínky. Zajímat by Vás mělo, kolik vás může přijít a zda a případně kolik se za návštěvu platí. V některých salńech mohou chtít nevratnou zálohu. Pokud si poté u nich šaty zapůjčíte, částku odečtou ze zápůjčného. V opačném případě obvykle záloha propadá. 

Jsou v půjčovně šatů schopni upravit šaty na míru?

Ano, většina svatebních salonů nabízí služby úprav šatů na míru. Pokud si vyberete šaty na půjčení a potřebujete je upravit, aby vám perfektně seděly, švadleny ve svatebním salonu je upraví na vaši postavu. To může zahrnovat zúžení nebo rozšíření šatů, zkrácení nebo prodloužení délky, upravení zádového výstřihu nebo úpravy rukávů a dalo by se pokračovat. Nebojte se jim svěřit své představy. 

Kolik přibližně stojí půjčení svatebních šatů?

Ceny za půjčení svatebních šatů se liší v závislosti na mnoha faktorech, včetně značky šatů, stylu, materiálu, délky, zdobení a umístění svatebního salonu. Jiné budou ceny v Praze, jiné v menším městě například na severní Moravě. Obecně platí, že značkové šaty či nejmodernější kolekce budou dražší než jednodušší šaty. 

Před půjčením nebo koupí svatebních šatů se ujistěte, zda jsou v ceně zahrnuty také případné úpravy a jaké jsou pokuty za případné poškození či pozdější vrácení.

Cena za půjčení svatebních šatů se pohybuje zhruba v rozmezí od několika tisíc korun do několika desítek tisíc korun. Výjmkou není půjčovné za 5000 ale ani za 30000 Kč. Můžete se rozhodnout také pro koupi šatů, což může být dražší, ale můžete je mít jako památku na váš velký den. Pokud vás šaty poté omrzí, můžete je prodat. 

Je důležité si před návštěvou svatebního salonu stanovit rozpočet, který jste ochotna na svatební šaty utratit, a předem se informovat o cenách a možnostech úprav. 

Dopřejte si dostatek času na výběr, projděte i více salónů a vyberte si přesně podle vašich představ, jedině tak se v den D budete cítit sebevědomě a krásně.

-VE-
foto: Anna Docking, unsplash

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *