Jak na správnou pedikúru

Nejen v létě toužíme mít krásně upravená chodidla. V zimě je snáze schováme, ale v létě se pařit v ponožkách příliš nechceme. Docházet na pedikúru zabere čas a hlavně to něco stojí. Dokonalou pedikúru ale snadno a levně zvládnete i doma. 

Pojďme si v pár krocích říct jak na to.

Lak dolů

Pokud máte na nehtech odrostlý oprýskaný lak, ze všeho nejdříve jej důkladně odstraňte odlakovačem. 

Tip: Ocet a citron běžně míváme doma. Jejich směs může pomoct s odstraněním laku, když zrovna nemáme odlakovač. Do misky nalijte asi deci octu a smíchejte s půlkou citronu. Do této lázně ponořte nehty na zhruba 10 minut. Poté jemně lak setřete hadříkem, vatou, tamponkem.  

Chodidla do lázně

Jakmile nehty očistíte, dopřejte chodidlům lázeň. Do teplé vody přidejte pár kapek olivového oleje a třeba i pár kapek citronu. Obojí změkčuje, což je v této fázi potřeba.

Pryč se starou kůží

Poté chodidla osušte a dejte se do obroušení staré kůže. Máte-li, použijte elektrickou brusku. Ta odvede práci za vás. Pokud nemáte, stačit bude obyčejná pemza za pár korun. Bruste tak dlouho, dokud všechna stará kůže nezmizí, ale pozor, ať to nepřeženete a nezraníte se. 

Nehtům se pověnujte

Další na řadě jsou nehty. Dokud jsou změkčené, využijte toho a ostříhejte je, nejlépe do rovna, aby nezarůstaly. Začistěte je pilníkem, aby se netřepily a nezatrhávaly. Pilníkem zároveň nehty můžete vytvarovat do požadovaného tvaru. 

Ještě než nehty nalakujete. Dopřejte jim výživu. Nepotřebujete žádný speciální krém nebo olej. Stačí výživný krém či olejíček, který používáte třeba na obličej či na nohy. Nechte několik minut působit a aby lak dobře držel, je třeba nehty odmastit. 

Před barevným lakem, je dobré nanést ještě průsvitný podlak. Ten nehty nejen ošetří, ale především je ochrání před zažloutnutím. Jakmile podlak trochu zaschne, naneste lak barevný. Ten naneste ve dvou vrstvách. Máte-li zafixujte je nadlakem. Tato čtver kombinace zajistí, že vám lak vydrží bez újmy i tři týdny. 

Mazat, mazat, mazat

Aby byla vaše chodidla dokonalá, pamatujte, že je třeba je nejlépe každý den na noc namazat výživným krémem. 

Veronika Effenbergerová
foto: pixabay.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *