Jak vrátit do vztahu vášeň

Pryč jsou ty doby, kdy jste se s partnerem na sebe vrhli při každé příležitosti. Kdy jste se milovali několikrát týdně a váš vztah byl plný vášně? Přála byste si, abyste k sobě „v posteli” opět našli cestu?

Jak vrátit do vztahu vášeň a obnovit chuť na toho druhého?

Mluvte spolu

Každý psycholog či vztahový poradce vám řekne, že bez komunikace to ve vztahu nelze. Komunikace je zkrátka základ. O čem komunikovat? Určitě je nutné řešit všechny běžné denní starosti. Důležité je ale i po letech na sebe pohlížet jako na milence a umět hovořit i o tom. Každý má určitá očekávání, přání a každý má různé nálady.

Mluvte o tom, jakou kdy míváte náladu, kdy vás něco bolí, kdy míváte chuť na sex apod. Díky tomu se lépe vcítíte do toho druhého a lépe odhadnete, kdy je vhodný čas na to se pomilovat.

Vzpomeňte si na začátek vašeho vztahu

Randěte! Byť dneska máte možná jiné starosti a povinnosti, najděte si čas na to zajít si na večeři, do kina, na procházku nebo do vířivky. Alespoň čas od času dělejte něco, co vás oba baví, u čeho zrelaxujete a co jste dělávali na začátku vztahu. Když se společně dostanete na stejnou vlnu, budete mít na sebe po návratu domů chuť.

Zapomeňte na sex v posteli

Zakažte si spolu na chvíli souložit v posteli při zhasnutých světlech. Jedině tak dokážete zahnat stereotyp. Pomilujte se ve vaně či sprchovém koutu, co na tom, že ráno? Zkuste to večer u televize, při vaření v kuchyni a klidně i na vstupní chodbě.

Hrajte si

Zkuste hrát různé role. Opět je nutné zahodit stud. Ale jakmile si vsugerujete, že pro tu danou chvíli jste někdo jiný – zlobivá holka, školačka, ošetřovatelka apod., uvidíte, že to půjde samo a zábrany budou rázem tytam. Pomoct zahodit stud vám může škraboška,  šátek přes oči či klobouk. Fantazii se meze nekladou.

Když si nejste jistá jak na to…

Nestyďte se a podívejte se na porno. Načerpejte inspiraci. Podívejte se, co všechno se dá kde dělat.

Svádějte partnera a provokujte

Přestaňte se stydět a kupte si nějaké hezké sexy prádlo. Nebo si jednou oblečte třeba sukni bez kalhotek a partnerovi naznačte. Oblečte si na sebe jen kuchyňskou zástěru – láska přece prochází žaludkem. Až si příště budete v obchodě zkoušet oblečení, vyfoťte v kambince nějakou tu sexy fotku a pošlete mu ji. Uvidíte, jak se na vás bude těšit.

 

Sandra Špačková
foto: pexels.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *