Jak se chovat na začátku vztahu

Máte nový vztah a chcete, aby vám vydržel? Zaručený recept na to, aby vám to spolu klapalo, až do konce vašich dnů, vám nedá ani vztahový psycholog. Existuje však pár pravidel, díky kterým zvýšíte šanci na to, abyste brzy nebyla zase single.

Mějte otevřenou mysl

Každý jsme originál, každý má rád něco jiného. Někdo rád sleduje televizi, jiný raději poslouchá rádio. I když jste ve svém životě zaběhnutá, neuzavírejte se před novými možnostmi. Nikdy totiž nevíte, co vás v životě zaujme a začne bavit. Takže pokud váš nový partner rád chodí na ryby, jeďte s ním. Nemusíte se dát zrovna na rybaření, ale můžete v okolí sbírat byliny, houby nebo třeba zkusit malovat a třeba tak poznáte nové hobby. Vy mu zase ukažte, co baví vás. Vezměte ho s sebou do kina, na hodinu samby nebo na puťák. Člověk se vyvíjí a nikdy nevíte, co vás zaujme.

Buďte sama sebou

Pokud od vztahu čekáte, že vám vydrží, jděte do něj sama se sebou. Nesnažte se ze sebe dělat někoho jiného. Neříkejte, že máte ráda pizzu, když nemáte a že se nechcete nikdy vdávat, jen proto že se domníváte, že to váš právě teď chce slyšet. Díky tomu dáte partverovi příležitost poznat vás a nikoli nějakou iluzi. Přece byste také nechtěla, aby vám partner po patnácti letech přiznal, že opravdu nesnáší tu rajskou, kterou mu každý měsíc vaříte jen proto, že vám ji tehdy pochválil, aby od vás dostal, to co chtěl.

Nepředbíhejte

Do vztahu jděte s otevřenými kartami, ale určitě se vyvarujte toho, že vám naplánujete celé desetiletí. I když máte o svém životě nějakou představu, váš partner ji může mít jinou. Proto nejen zpočátku ale v průběhu celého vztahu diskutujte, poznávejte vaše sny a tužby a žijte každý den tak, jako by měl být ten poslední. Ano, někteří muži mají rádi jasný plán, ale každého vyděsí, když mu po dvou měsících vztahu řeknete, že za rok se berete, za dva budete bydlet v domě s hypotékou, za tři budete na mateřské dovolené a za pět let znovu. Nikdy nevíte, co vás v životě potká a pamatujte, že největší zklamání v životě pramění z očekávání.

Nebuďte majetnická

Říká se, že kdo žárlí ten miluje, ale vždy myslete na to, že partner není váš majetek. Je to osobnost, stejně jako vy. Respektujte se navzájem a ponechejte si i prostor sami pro sebe. To, že partner chodí každý týden na tenis a poté zůstane celý večer v hospodě, neznamená, že vás podvádí. Nezakazujte partnerovi, aby byl sám sebou a totéž vyžadujte od něj.

Na závěr ještě jeden užitečný tip: I když jste zamilovaná až po uši, nepoddávejte se jen a čistě partnerovi. Přílišná poddajnost může vést k tomu, že vztah ztratí jiskru a vzrušení a partner o vás ztratí zájem.

Sandra Špačková
foto: pixabay.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *