Oddělená dovolená? No a proč ne?!

Nemůžete se s partnerem shodnout na výběru cílové desinace a v podstatě ani na představě, jak by měla dovolená vypadat? Zatímco vy se vidíte s drinkem u vody a večer na nákupech, váš partner sní o zájezdu na hokejový zápas? A proč si nedopřát oddělenou dovolenou? 

Proč sami a proč ve dvou?

Možná si to umíte představit jen těžko, možná se jen bojíte partnerovy reakce. Alespoň si o tom popovídat ale určitě stojí za to. Pokud vy nebo partner netrpíte chorobnou žárlivostí, může být takové odloučení pro vztah dokonce přínosem.

S přáteli si můžete ve vší počestnosti užít trochu odvázanější zábavu, můžete bez ohledů zavzpomínat na minulost, první lásky, můžete probrat vztah z jiné perspektivy apod. Zkrátka se uvolníte jinak než po boku partnera.

Po návratu budete oba odpočatí a dobře naladění pro další život. Nikde navíc není psáno, že poté nemůžete vyrazit na společnou dovolenou. Tím, že poté společné volno prožijete naprosto jinak, můžete si o to víc vychutnat. Zjistíte, že partnera vlastně nikdo nenahradí, a čas strávený na společné dovolené může být o to romantičtější.

Oddělená dovolená jako zachránce vztahu

Oddělená dovolená dokonce může pomoct úspěšně zažehnat i možnou partnerskou krizi. Je skvělou příležitostí, když si chcete odpočinout od stereotypu, který nás mnohdy neopouští ani na společné dovolené.

Také psychologové se shodují, že partnerům trpícím doma “ponorkovou“ krizí společná dovolená příliš neprospěje a omíláním potíží si jen těžko odpočinete. Naopak odloučení, byť by mělo být jen na prodloužený víkend, může spoustu věcí vyřešit. Oba si tak totiž často uvědomí, že jim vlastně na jejich vztahu pořád záleží.

Kam se vydat? 

Obáváte se, že zatímco vy vyrazíte s kamarádkou k moři, váš partner si nebude schopen nic vybrat, a tak raději zůstane doma? Vyřešte to za něj! Zamyslete se, o čem vždy zasněně mluvil? Proč mu nekoupit zájezd za velkou louží za pořádnou dávnou sportu? Obousměrné vstupenky na Pittsburgh Penguins si jen tak koupí málokdo sám. Proč byste nemohla být za hvězdu a koupit mu je vy?

Líbí se vám taková představa? Vyberte si zájezd na NHL podle dostupnosti termínů a podle nabízených zápasů a teprve podle toho si zařiďte dovolenou vlastní.

Pokud je pro vás úplně oddělená dovolená nepředstavitelná, nejděte kompromis. Co když společně vyrazíte do Ameriky a dva dny si tam každý půjde po svém? Toto lze uskutečnit kdekoli na světě. V Egyptě vy můžete být u bazénu a on se může vydat za památkami či potápěním. Fantazii se meze nekladou.

Bezpečnost především

Ať se chystáte kamkoli a ať už sami či společně, oba určitě uzavřete cestovní pojištění online. Těch pár korun navíc k ceně dovolené se v případě potíží mnohonásobně vyplatí. Navíc si tak můžete dovolenou náležitě užít a neobávat se takzvaného cokdyby…

-komerční sdělení-
foto: pixabay.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *