Jak vylepšit vztah s tchyní?

Manželství a partnerství obecně s sebou nesou určitá úskalí. Nejpalčivějším problémem bývají vztahy s rodiči partnera, zejména pak s tchyni. 

Důvody jsou různé, v každé rodině jiné. Někdy jde o malichernosti, jindy tkví potíže hodně hluboko a je těžké je odhalit natožpak napravit. V každém případě ale je dobré se alespoň pokusit o zlepšení vztahů. 

Tolerujte

Obecně jsou na tom z praktického hlediska lépe ty vztahy, kde nežijí s rodiči ve společné domácnosti. Mizí totiž neustálý dohled. V běžném životě se nelze udržet neustále v pozoru a dávat si pozor na to, co říkáme, na rozdíl od příležitostných návštěv. Ve všech případech je ale nutná vzájemná tolerance. 

Respektujte

Všichni jsme jiní, ale všichni si zasloužíme a přejeme respekt. Proto jim ho dopřejte. Zajímejte se o ni a dopřejte jí uznání. Alespoň za to, že zvládla vychovat člověka, se kterým žijete si přece respekt zaslouží. 

Spolupracujte

Snažte se spolu spolupracovat. Dejte najevo, že také vám záleží na blahu jejího syna. Zajímejte se, třeba o to, jaké to bylo v jeho dětství, jak se naučila tak dobrou svíčkovou apod. Určitě přijdete na to, co na ni platí. Zeptejte se partnera jak na to.

Buďte s partnerem soudržní

Ve všech vztazích je velice důležitá soudržnost a to jak ke vztahu k dětem, tak k rodičům. Když budete názorově za jedno, bude jednodušší prosadit ten svůj také před tchyní.  

Stanovte si pravidla ve své domácnosti, zdůvodněte, proč jste se tam rozhodla a trvejte na jejich dodržování. Pokud se nebudou dodržovat, snažte se nejdříve zjistit proč a teprve poté přistupte k řešení.

Nezávoďte

Vztah není souboj ani závod. Nesnažte se soupeřit. Každý máme jednu matku a ta je v některých oblastech beztak nedosažitelná. Nemusíte jí konkurovat. Vy máte s partnerem jiný vztah než ona a cílem by tak mělo být dosáhnout spojenectví.

Naučte se ustoupit

Moudřejší ustoupí, říká se. Samozřejmě záleží na situaci. Pokud se z vašich ústupků nestane pravidlo, pokuste se o ně. Zkrátka to hoďte za hlavu a žijte dál.

-VE-
foto: unsplash, Ben White

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *