Proč je dobré pít vodu s citrónem?

Také už jste slyšela o zázračných účincích vody s citrónem? Proč je dobré ji (nejen) po ránu pít a jaké jsou její účinky?

Ranní sklenička citrónové šťávy není jen o tom, že doplníte tekutiny, je to hotový všelék. Účinky citrónové šťávy vás nadchnou!

Citrón obsahuje vysokou koncentraci vitaminu C. Mimo to má antibakteriální vlastnosti a je skvělým antioxidantem. Jeho konzumace je tak velmi prospěšná pro naši imunitu. Sklenice vody s citronem po ránu je tak spolu s krátkým protažením to nejlepší, co můžete pro své zdraví zejména v době chřipkové epidemie udělat.

Také máte období, kdy se rozmlsáte a každou chvíli vás honí mlsná? Nemůžete se pak chutím na něco dobrého zbavit? I odpovědí na tento problém je citrón. Ten totiž reguluje hladinu cukru v krvi, a tím omezuje chutě na sladké.

Pití vody s citrónem je také skvělým pomocníkem, když trpíte na zácpu. Citrónová šťáva je navíc skvělým pomocníkem při sportovním výkonu. Podporuje totiž fungující trávení a urychluje metabolismus. Aby vás po cvičení nebolely svaly, je dobré vypít alespoň dvě sklenice citrónové šťávy.

Citrón ale neobsahuje jen vitamin C, ale celou škálu dalších vitamínů a minerálů, které jsou prospěšné pro naše nehty a vlasy. Chcete-li totiž posilnit jejich růst a vitalitu, je nutné začít u stravy a nikoli u kosmetických přípravků.

Stejně jako se pití citrónové šťávy odráží na vlasech a nehtech, pozitivně se projeví i na pleti. Pročišťuje střeva a u těch všechno začíná a končí. S dobře fungujícími střevy a pravidelným pitným režimem se čistí naše pleť. Vy se tak můžete zbavit problematických pupínků a akné.

Tip: Nezapomeňte, že v pravidelnosti je základ. Začněte pít vodu s citrónem už dnes a vydržte minimálně třiadvacet dní. Poté pocítíte zlepšení a navíc to budete brát samozřejmě.

Sandra Špačková
foto: pixabay.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *