Proč je tak důležité věnovat speciální péči očnímu okolí?

Okolí kolem očí je vysoce citlivé, jemné a opravdu velmi tenké. První známky stárnutí můžeme pozorovat právě zde. Proto je velmi důležité, zaměřit se na tuto oblast již od brzkého věku, vybrat si vhodný produkt a správně a pravidelně jej používat. Pohled do očí o nás dokáže vyzradit úplně vše. 

Proč je vlastně oční okolí tak citlivé?

Pleť kolem očí je výrazně tenčí než zbytek obličeje, a proto se problémy a znaky stáří začínají v této oblasti projevovat jako první. Je zde malá tuková vrstva a výskyt mazových a potních žláz je v těchto místech velmi řídký. Pleť v očním okolí bývá proto často vysušená, rychle ztrácí svou elasticitu a je tak bez energie a jiskry. 

Česká značka organické kosmetiky Havlíkova apotéka v březnu 2022 představuje dva nové oční krémy, které jsou speciálně vyvinuty pro energizaci a osvěžení očního okolí. Oba dokážou aktivovat a regenerovat kožní buňky. Obsahují Early Boost, což je aktivní látka založená na účincích rostlinného taurinu, který je získáván šetrnou extrakcí ze štíhlé růžové korálové řasy Jania Rubens. „Tato nenahraditelná řasa je schopná věčné regenerace. Vaše oční okolí si určitě právě tuto schopnost zaslouží. Early Boost probudí a aktivuje kožní buňky. To vede ke zlepšení hydratace, vypnutí pokožky a snížení hloubky mimických vrásek. Mimo jiné pomáhá chránit kyselinu hyaluronovou v pleti, neboť zabraňuje jejímu štěpení. Rostlinný taurin dodává obrovské množství energie, čímž navrací pohledu tu správnou jiskru,“ vysvětluje Kristína Bradáčová, produktová manažerka Havlíkovy apotéky.

  

Zářivý pohled pro ženy a Pohled lovce pro muže

Oba krémy obsahují další jedinečné suroviny:

Mateří kašička: ta patří mezi nejdokonalejší výživu tkání a pokožky. Podporuje schopnost okamžité buněčné regenerace. Urychluje hojení ran. Má antioxidační, antibakteriální a antivirové působení.

Rakytník řešetlákový: má výrazné regenerační schopnosti. Chrání pokožku před UV zářením a vychytává volné radikály. 

Rozmarýn lékařský: napomáhá zklidňovat zčervenalou pleť. Má vyhlazující účinky a působí protizánětlivě. Zlepšuje mikrocirkulaci a oddaluje stárnutí pokožky.

Makadamiový olej: poskytuje pokožce optimální výživu, pomáhá ji hydratovat a zanechává ji sametově jemnou. Má silný vyhlazující efekt. Pro své složení je velmi blízký lidskému kožnímu mazu. Obsažené účinné látky působí na pleť silně antioxidačně.

Makový olej: velmi dobře působí na suchou a popraskanou pokožku, vyživuje ji, regeneruje a chrání. Lehce se vstřebává. Je také vhodný na pleť suchou, ekzematickou i zánětlivou.

Zářivý pohled 

Oční krém vyvinut speciálně pro ženy 20+ s cílem postarat se o aktivaci a regeneraci kožních buněk. Krém obsahuje rostlinný taurin, mateří kašičku, rakytník, rozmarýn, makadamiový a makový olej.

„Oční krém Zářivý pohled působí jako rostlinný energeťák pro naše kožní buňky. Byl speciálně vyvinut pro energizaci jemného očního okolí, hloubkovou hydrataci a zmírnění prvních vrásek. Je vhodný pro všechny ženy, které potřebují dodat svému pohledu novou energii, svěžest i šťavnatost,“ vysvětluje Kristína Bradáčová.

Krém aplikujte ráno a večer po vyčištění pleti na oční okolí jemnou masáží a vklepáváním od kořene nosu směrem ke spánkům. Následně použijte sérum a krém na zbytek obličeje.

Pohled lovce 

Oční krém vhodný pro každého sebevědomého muže. Pro jeho dravý a energický pohled. S obsahem rostlinného taurinu, mateří kašičky, rakytníku, rozmarýnu, makadamiového a makového oleje.

„Oční krém pro muže Pohled lovce zajišťuje obnovu buněk a příliv nové energie do očního okolí. Zároveň hloubkově hydratuje a redukuje jemné vrásky. Je ideální pro moderní muže, kteří potřebují dodat svému pohledu novou energii i šarm lovce a mají odvahu o sebe pečovat,“ říká Zuzana Brhelová, produktová manažerka Havlíkovy apotéky a dodává: „Také mužská pokožka je zatěžována vlivem stresu, modrého záření z mobilních telefonů i počítačů či znečištěného ovzduší. To vše způsobuje kruhy pod očima, unavený pohled a ztrátu přirozené hydratace pleti. Správná péče však pomůže tyto jevy mírnit, odstranit či jim předejít.“

Krém aplikujte ráno a večer po vyčištění pleti na oční okolí jemnou masáží a vklepáváním od kořene nosu směrem ke spánkům. Následně použijte pleťový krém pro muže.

Více informací najdete na www.havlikovaapoteka.cz.

-ks-
foto: unsplash, havlikovaapoteka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *