Proč stále častěji slyšíme o veganské kosmetice?

Možná Vás také zaujal trend vegan kosmetiky. Co si vlastně pod tímto pojmem představit? A májí veganské produkty oproti jiným nějaké zvláštní výhody a benefity? Ano, určitě. Pokud je někdo alergik, nebo se rozhodl vydat na veganskou cestu z důvodu své životní filozofie, je pro něj veganská alternativa skvělou možností péče o pokožku.

Čistě rostlinné složení

Veganské produkty nesmí obsahovat žádné ingredience živočišného původu či vedlejší zvířecí produkty. Znamená to tedy žádný med, včelí vosk, mateří kašička, vaječný žloutek, kozí či kravské mléko, ani další jiné živočišné složky. Také není možné používat tyto ingredience ve výrobním procesu. Je-li produkt označen jako veganský, výrobce za dodržení neživočišného složení ručí. Pokud jste tedy alergici nebo jste si veganství zvolili jako životní styl, jsou vegan kosmetické produkty přesně pro vás.

Jak vybírat? 

Jak se rychle zorientovat při výběru kosmetiky? Nejrychlejší způsob, jak zjistit, je-li produkt veganský, je najít označení přímo na e-shopu, což je opravdu skvělá možnost. Nebo hledejte na balení daného produktu.

„Jsme tu pro naše zákaznice a zákazníky. Chceme jim při výběru kosmetiky pomáhat. Pokud je někdo alergický na některou živočišnou složku jako je například med, mateří kašička, žloutek či mléko jsou pro něj naše produkty perfektní, jelikož jsou opravdu čistě veganské,“ říká Marcela Kubátová, marketingová ředitelka značky Onclé.

Rostlinná říše

V současném světě je opravdu z čeho vybírat a možnosti se neustále rozšiřují. Kvalitní veganská kosmetika je složena ze složek z říše léčivých rostlin, bylin, ovoce, minerálních látek a vitamínů „Mezi hlavní suroviny, se kterými pracujeme patří oleje. Hodně využíváme šípkový olej, který je plný vitamínu C, jenž je pro pokožku nezbytný, bavlníkový olej, mandlový, meruňkový, broskvový, jojobový, inca inchi. Mezi důležité námi využívané aktivní látky jsou kyselina hyaluronová, BIOLIN P, kmenové buňky AKOSKY® APIUM, přírodní Squalan,“ říká Marcela Kubátová. 

AKOSKY® APIUM a BIOLIN P

Za zmínku určitě stojí tyto dvě složky, se kterými značka Onclé pracuje. AKOSKY® APIUM jsou rostlinné kmenové buňky. Ty dokáží vyhledat postižené místo v pokožce a zabezpečit její regeneraci až úplné obnovení. Pokožka je po pravidelných aplikacích hebká, vyhlazená a bez známek poškození. BIOLIN P chrání a pečuje o pokožku. Díky němu je na pokožce ochranný antimikrobiální štít. Je klinicky prokázáno, že zabraňuje opakovanému výskytu kožních problémů jako je například akné, ekzém, šupinatění pokožky.

Více na www.oncle.cz

 

-TZ-
foto: kosmetika Onclé

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *