Ženy, milujete změny? My ano!  

Situace ve společnosti se dynamicky mění, nic už není stejné tak, jak jsme byli donedávna zvyklí. Ztratili jsme všechny předchozí jistoty a musíme se naučit žít v této neustálé změně. A právě tato ZMĚNA  bude hlavním tématem 13. ročníku pracovně-zážitkové akce Equal Pay Day, který se uskuteční ve dnech 8. až 10. dubna 2022. Těšit se můžete na inspiraci a energii, kterou vám předá řada zajímavých osobností.

V rámci páteční konference, jejímž podtitulem je Změna? Budoucnost může být jiná!, se bude diskutovat o aktuálních tématech pohledem žen. „Společně se zaměříme zejména na diskusi o tom, jak by právě ona změna mohla, resp. měla vypadat. Nyní máme totiž jedinečnou příležitost nastavit nová pravidla, zamyslet se nad novými šancemi, které nám vzniklá situace dává a pokusit se vytvořit svět lepší, svět, ve kterém se bude nám všem lépe žít – z mého pohledu tedy hlavně svět férovější,“ říká Lenka Šťastná, prezidentka Business & Professional Women CR, která konferenci Equal Pay Day v Česku organizuje již od roku 2010.

Mezi vystupujícími, které v pátek na pódiu v Clarion Congress Hotel Prague promluví, najdeme inspirativní ženy z nejrůznějších oborů. Vystoupí například generální ředitelka společnosti Mondeléz Ivana Tůmová, hlavní ekonomka Raiffeisenbank Helena Horská, hlavní gestorka systémového projektu 22 % K ROVNOSTI Ministerstva práce a sociálních věcí ČR Lenka Simerská, People&Organization Director at Mars Central Europe Daria Maslovskaya nebo generální ředitelka LEGO CZ/SK Adriana Jahňáková.

Podpora na cestě za rozvojem

Kromě desítek hostů, kteří vystoupí na páteční konferenci, je pro účastnice akce připraven i tolik oblíbený mentoringový program, který dostane prostor v sobotu přímo v hotelu a v neděli v online formátu. Připojit se a načerpat energii a motivaci tak bude možné opravdu odkudkoli.

Svůj čas si pro mentoring letos udělalo více než 70 aktivních žen z mnoha oborů. Se svými příběhy a zkušenostmi se s účastnicemi podělí ženy z korporátu, médií, podnikatelského, sportovního i uměleckého světa. Své téma mezi ženy u svých mentoringových stolů, i těch virtuálních, přinese například Corporate Affairs Director for Central Europe společnosti Mars Zuzana Lošáková, Regional Brand Director The LEGO Group Michaela Edgerley Šťovíček, Supply Chain Director společnosti Mars Sophie Gaspard, ředitelka Kongresového centra Praha Lenka Žlebková, generální ředitelka společnosti SmartSelling Kateřina Fišerová nebo CEO a spoluzakladatelka Newstream.cz Tereza Zavadilová. 

Připraveny budou také anglicky hovořící mentorky, a to i díky grantu, který se neziskové organizaci Business & Professional Women CR podařilo získat od Central European Initiative, a projektu “Equal Pay Day conference going international!”. Jeho prostřednictvím se můžete obohatit o zkušenosti 14 osobností z partnerských zemí Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Maďarsko, Severní Makedonie, Polsko, Srbsko a Slovensko. Těšit se tak můžete například na úžasnou Edinu Seleskovic,umělkyni a ředitelku nevládní organizace Radio Kameleon Open Network for HumanRights and Democracy, nebo Eszter Szabó, zakladatelku a prezidentku Women/Business/Angels.

Sečteno a podtrženo, Equal Pay Day bude jako obvykle nabitý pozitivní energií, která všem účastnicím a účastníkům přinese mnoho nových impulsů, setkání a kontaktů. Pokud u toho nechcete chybět, stačí si pořídit vstupenku – a je jen na vás, jestli na všechny 3 dny, nebo „jen“ na páteční konferenci či na mentoring.

Equal Pay Day od roku 2010 pořádá veřejně prospěšná organizace Business & Professional Women CR z.s., sdružující aktivní ženy, které chtějí dělat mnohem víc než jen byznys. Organizace je součástí mezinárodní sítě BPW International, jež působí již 92 let ve více než 100 zemích světa. Zakládající členkou organizace byla česká senátorka Františka Plamínková. V ČR tuto organizaci založila v roce 2010 Lenka Šťastná s vizí, že když se ženy spojí, dokážou neuvěřitelné věci.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *